konsultacja z lekarzemCzasami choroba rozwija się tak szybko i agresywnie, że nie obejdzie się bez wizyty u lekarza. Należy wówczas uzbroić się w cierpliwość i stosować do zaleceń naszego doktora. Wygrzanie się pod ciepłą kołdrą, nawadnianie organizmu i odpoczynek powinny wspomóc nasz organizm w odzyskaniu zdrowia.

Należy pamiętać, by zawsze do antybiotyku stosować probiotyki (np.: Multilac, Dicoflor) – naturalną florę bakteryjną chroniącą nasz przewód pokarmowy przed wyjałowieniem przez antybiotyk. Uchroni nas to przed grzybicą układu pokarmowego i biegunkami.

Szczególną grupę stanowią kobiety w ciąży. Lekkie przeziębienie w ciąży można skutecznie zwalczyć pod warunkiem, że zainterweniuje się odpowiednio szybko. Ból gardła załagodzi macerat z siemienia lnianego lub pastylki Prenalen na gardło. W przypadku kataru dobry efekt dają inhalacje z soli fizjologicznej lub roztwory wody morskiej w sprayu (np.: Marimer hipertoniczny, Sterimar). W przypadku bardziej uciążliwych objawów, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

 

ABC Przeziębienia cz.3 - Jak uporać się z kaszlem »

« ABC Przeziębienia cz.1 - Naturalne sposoby walki z przeziębieniem