Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

ABC Przeziębienia cz.5 - Co zrobić gdy dopadnie nas infekcja?

2014-11-03

jak przeciwdziałać infekcjiKiedy profilaktyka stanie się niewystarczająca i dopadnie nas infekcja, do wyboru mamy szereg preparatów wspomagających nas w trakcie choroby.

Są to przede wszystkim preparaty złożone na bazie paracetamolu – leku przeciwgorączkowego i przeciwbólowego, z dodatkiem składników na katar oraz często kaszel (np.: Theraflu ExtraGrip, Vicks SymptoMed, Gripex).

Kompleksowe preparaty są wygodne, jednakże niepolecane osobom mającym problem z nadciśnieniem tętniczym. Ci pacjenci powinni wybrać czysty paracetamol lub ewentualnie ibuprofen (np.: Ibuprom, Ibum) i środki na katar do stosowania miejscowego (np.: Otrivin, Nasivin).

Bardzo popularnym lekiem jest aspiryna. Posiada ona działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe (np.: Aspirin, Aspirin C, Polopiryna). Można wybrać postać musującą lub do połykania, z dodatkiem witaminy c lub innych składników, np. na katar. Jeżeli jednak zażywamy leki przeciwagregacyjne, przeciwcukrzycowe lub mamy problem z wrażliwym żołądkiem – ten lek jest nie dla nas. Wówczas należy wybrać coś na bazie paracetamolu.

 

ABC Przeziębienia cz.6 - Sposoby na katar »

« ABC Przeziębienia cz.4 - Farmakologiczne środki zapobiegające infekcji

ABC Przeziębienia cz.1 - Naturalne sposoby walki z przeziębieniem

2014-10-28

naturalne sposoby na przeziębienieNadejście jesieni zwiastują nie tylko spadające liście, ale również spadek odporności i zwiększone ryzyko zachorowań na przeziębienie i grypę.

Ponieważ nikt w obecnych czasach nie ma ani czasu, ani tym bardziej ochoty chorować, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, z którego dowiesz się co zrobić, aby ustrzec się choroby oraz co przyjmować, gdy czujesz, że dopada Cię infekcja....

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2018 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław