Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Jak działają stabilizatory i opaski Futuro™?

2016-08-04

produkty FuturoStabilizatory Futuro™ są zaprojektowane tak, by zapewniały terapeutyczne odciążenie stawów, mięśni i ścięgien, ułatwiając im optymalne funkcjonowanie, co w efekcie pozwala pacjentom prowadzić życie zgodne ze swoimi upodobaniami. Wybierając produkty z rodziny Futuro™, możecie Państwo być pewni, że otrzymacie pełny komfort i niezawodną stabilizację, które są potrzebne, abyście mogli robić to, co lubicie najbardziej - spacerować po plaży, jeździć na rowerze z rodziną, czy uprawiać jogging.

  • Łokieć
  • Nadgarstek
  • Kręgosłup
  • Kolano
  • Kostka

Jak działają produkty Futuro?

PROPRIOCEPCJA
Stabilizatory Futuro™ wywierają łagodny ucisk stymulujący receptory czucia głębokiego (proprioceptory) znajdujące się w mięśniach, ścięgnach i torebkach stawowych. Taki rodzaj stymulacji receptorów sprzyja usprawnieniu biomechaniki ciała i poprawia koordynację nerwowo-mięśniową. Dodatkowo stabilizator przypomina pacjentowi o wrażliwym stawie i konieczności oszczędzania go.

UCISK
Stabilizatory Futuro™ delikatnie uciskają zarówno staw, jak i znajdującą się pod skórą tkankę miękką przeciwdziałając zbieraniu się płynu i efektywniejszemu odprowadzaniu go do węzłów chłonnych. W efekcie maleje napięcie tkanek miękkich, a pacjenci szybciej odczuwają ulgę z powodu zmniejszonego bólu i opuchlizny.

CIEPŁO
Ciepło wytwarzane dzięki użyciu specjalnych materiałów i odpowiedniemu dopasowaniu stabilizatorów korzystnie wpływa na mikrokrążenie, co z kolei przyspiesza metabolizm w ogrzewanych obszarach. Do tkanek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych, a proces gojenia przebiega szybciej.

PROJEKTOWANE Z MYŚLĄ O UŻYTKOWNIKACH
Produkty Futuro™ są projektowane tak, by podnosiły jakość życia pacjentów i sportowców. Nasza rodzina nowatorskich stabilizatorów medycznych jest opracowywana z udziałem i pod kontrolą zespołów eksperckich, składających się z lekarzy, rehabilitantów i inżynierów, korzystających z najnowszych osiągnięć wiedzy oraz przełomowych koncepcji i rozwiązań. Nasz cel jest prosty: pragniemy pomagać naszym Klientom, aby mogli czerpać jak najwięcej radości z każdego dnia. Linia produktów Futuro™ została obdarzona największym zaufaniem wśród producentów sprzętu rehabilitacyjnego.


Dostępna gama produktów Futuro:


WARTO WIEDZIEĆ:

Pięć zasad dbania o stawy

Stawy zdrowe to stawy aktywne. Aktywne stawy mają swobodę ruchu potrzebną do tego, aby wykonywać różne czynności, uprawiać sporty i żyć z pasją. Prawidłowe odciążenie stawów pozwala nam funkcjonować na petnych obrotach, niezależnie od tego, dokąd zaprowadzi nas wir codziennych zajęć.

UTRZYMANIE WŁAŚCIWEJ MASY CIAŁA
Nasze stawy są optymalnie przygotowane do zdrowego, aktywnego stylu życia. Zwiększenie masy ciała obciąża stawy i może prowadzić do ich uszkodzenia na skutek nadmiernego wysiłku. Prawidłowe odżywianie daje zdrowemu ciału energię, dzięki czemu jesteśmy gotowi wstać, wyjść na dwór i działać.

ZDROWE ODŻYWIANIE
Zrównoważona dieta sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu oraz daje nam sprawność fizyczną i zdrowie. Zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości witamin, soli mineralnych i pierwiastków śladowych pomaga utrzymać stawy w dobrej kondycji.

SPORT I AKTYWNY STYL ŻYCIA
Dzięki regularnym ćwiczeniom stawy, w szczególności zaś chrząstki stawowe są prawidłowo odżywiane, a powstające w nich produkty przemiany materii są regularnie odprowadzane. Zdrowe ciało to zdrowy umysł i zdrowe spojrzenie na życie.

ĆWICZENIA LUBIANE PRZEZ STAWY
Odpowiednie ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zwiększają elastyczność stawów. Sporty takie jak kolarstwo, piesze wędrówki i pływanie są łagodne dla stawów i pozwalają cieszyć się zdrowym, intensywnym trybem życia.

ZRÓŻNICOWANE RUCHY
Nasze ciało jest stworzone do życia w stanie równowagi i symetrii. Ciągłe wykorzystywanie tylko jednej funkcji stawu może doprowadzić do jego urazu lub sprawić, że zaczniemy odczuwać dyskomfort. Prowadzenie życia wypełnionego różnorodnymi ćwiczeniami i czynnościami sprzyja częstszemu angażowaniu większej liczby stawów i pomaga utrzymać zwinność ciała oraz jego gotowość do działania.

Beta-hydroksykwasy BHA

2013-06-17

beta-hydroksykwasy na cerę trądzikowąBHA to hydroksykwasy rozpuszczalne w tłuszczach, posiadające zdolność do przenikania przez warstwę sebum znajdującą się na powierzchni naskórka. Pozwala to na utworzenie związku na podłożu oleistym, dzięki czemu kwas wniknie do porów skóry i tam rozpocznie proces złuszczania.

Beta-hydroksykwasy potrafią również wniknąć w głąb mieszka włosowego – co ma duże znaczenie przy leczeniu trądziku. Kwasy BHA polecane są więc głównie dla cer mieszanych, tłustych i trądzikowych...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2018 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław