Preparat eye q zawiera specjalnie dobrany skład wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 z wysoką zawartością kwasu omega-3 EPA, polecany dla dzieci i młodzieży w celu wspomagania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Preparat jest wyjątkowym suplementem diety, ponieważ jego skuteczność i bezpieczeństwo zostało udokumentowane w szeregu badań klinicznych. Dlatego eye q posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych.

Preparat eye q zawiera naturalne kwasy tłuszczowe omega-3 uzyskane z oleju młodych, dziko żyjących sardynek i sardeli z czystych wód oceanów południowych oraz omega-6 (olej z wiesiołka). Każda wprowadzana do obrotu seria podlega niezależnym testom, które gwarantują, że eye q odpowiada surowym normom czystości, ustalonym przez UE i WHO. Preparat jest obecny w Polsce nieprzerwanie od roku 2006, ciesząc się zaufaniem konsumentów.

Co ważne dla dzieci alergicznych, eye q nie zawiera substancji konserwujących, barwników, cukru, kazeiny, glutenu. W odróżnieniu od tranów eye q nie zawiera witamin A i D, może być więc bezpiecznie podawany długotrwale bez ryzyka hiperwitaminozy.

Preparat jest dostępny w różnych postaciach, w zależności od wieku i preferencji dziecka: kapsułek zwykłych, kapsułek do żucia o smaku truskawkowym, lub płynu o smaku waniliowym lub cytrusowym. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci kapsułki powinny być podawane dzieciom powyżej 3 roku życia, natomiast płyny można stosować bez ograniczeń wiekowych.

W celu uzyskania najlepszego działania preparatu należy stosować eye q początkowo (lub po dłuższej przerwie) w ilościach pozwalających nasycić organizm. Zaleca się zażywanie 6 kapsułek lub 3 łyżeczek płynu (15 ml) dziennie, w dwóch porcjach podzielonych podczas posiłku, przez pierwsze 3 miesiące. Po 3 miesiącach od rozpoczęcia podawania, podtrzymująco, można podawać 2 kapsułki lub 1 łyżeczkę płynu (5 ml) dziennie.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.