Apap C Plus, tabletki musujące, 500 mg + 300 mg, 10 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

13.30 zł

Producent: US PHARMACIA

Opis produktu

Apap C Plus jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, kwas askorbowy. Posiada działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Skład:

(1 tabletka musująca zawiera): paracetamol 500 mg, kwas askorbowy (witamina C) 300 mg. Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Działanie:

Apap C Plus jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Wskazania:

* krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe. .

Dawkowanie:

* Apap C należy stosować doustnie.

* Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody.

* Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin.

* Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku Apap C Plus jeśli:
* Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
* Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, kamica moczowa, chorobę alkoholową, fenyloketonuria.
* Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków lub zydowudyną.
* Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

* Ze względu na zawartość aspartamu lek nie powi¬nien być stosowany przez osoby z fenyloketonurią,

* u pacjentów z niewydolnością wątroby i (lub) ciężką niewydolnością nerek.

Ciąża/karmienie:

* Apap C Plus może być stosowany w okresie ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

* Apap C Plus może być stosowany przez kobiety karmiące piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów:

Nie wpływa.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Apap C Plus może powodować działania niepożądane. Należą do nich:

* zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia,
* zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby
* zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa
* zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, jak obrzęk Quinckego, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, nudności, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu
* zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus