Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Apap Extra, tabletki powlekane, 500 mg + 65 mg, 10 szt

Apap Extra, tabletki powlekane, 500 mg + 65 mg, 10 szt

Cena: 6.89

Producent: US PHARMACIA

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Apap Extra jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol i kofeinę. Posiada działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Skład:

(1 tabletka powlekana zawiera): paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg. Substancje pomocnicze: powidon, woda oczysz¬czona, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian, metylohydroksypropyloceluloza, metylohydroksypropyloceluloza, glikol polietylenowy.

Działanie:

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.

Wskazania:

* bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe.

* łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Dawkowanie:

* Apap Extra należy stosować doustnie.

* Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz.

* Maksymalnie 8 tabletek na dobę.

* Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować Apapu Extra jeśli:

* Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
* Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 -fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
* Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
* Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
* Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża/karmienie:

* Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

* Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, APAP Extra może powodować dziatania niepożądane. Należą do nich:
* zaburzenia serca: niemiarowość rytmu serca;
* zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko agranulocytoza, bardzo rzadko trombocytopenia;
* zaburzenia układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy;
* zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu;
* zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek;
* zaburzenia układu immunologicznego: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka).

Informacje dodatkowe:

Lek przechowywać, w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

EXCEDRIN MigraStop, tabletki powlekane, 20 szt

EXCEDRIN MigraStop, tabletki powlekane, 20 szt

Excedrin MigraStop jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny (objawów, takich jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk) z aurą lub bez aury.

więcej...

Produkt dostępny

19.61

Do koszyka

Aspirin ULTRA FAST, tabletki musujące, 500 mg, 12 szt

Aspirin ULTRA FAST, tabletki musujące, 500 mg, 12 szt

Aspirin Ultra Fast zawiera kwas acetylosalicylowy, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy oraz działaprzeciwbólowo.

więcej...

Produkt dostępny

11.90

Do koszyka

APAP Ice Plaster Chłodzący 2 szt

APAP Ice Plaster Chłodzący 2 szt

Właściwości chłodzące plastra powodują zmniejszenie wydzielanie mediatorów bólowych. Przyklejany na czoło lub w okolicach tylnej części szyi, działa przez 8 godzin.

więcej...

Produkt dostępny

6.31

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.08

Do koszyka

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław