Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Aspirin Activ, tabletki, 10 szt

Aspirin Activ, tabletki, 10 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Producent: BAYER

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

więcej...

Produkt dostępny

7.58

Do koszyka

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX w tabletkach dojelitowych zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

11.83

Do koszyka

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C jest lekiem złożonym z kwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C). Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w procesach przemian zachodzących w ustroju. W czasie choroby i zdrowienia zapotrzebowanie ustroju na witaminę C zwiększa się. Tabletka rozpuszczalna zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie składników leku.

więcej...

Produkt dostępny

12.52

Do koszyka

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Granulat w saszetkach do rozpuszczania bezpośrednio na języku.

więcej...

Produkt dostępny

18.50

Do koszyka

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.85

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

11.14

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.23

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

2.80

Do koszyka

Opis produktu

Aspirin Activ jest lekiem złożonym. Zawiera: kwas acetylosalicylowy oraz kofeinę. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Skład:

(1 tabletka zawiera): kwas acetylosalicylowy 500 mg i kofeinę 50 mg. Substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana.

Działanie:

Aspirin Activ jest lekiem złożonym. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Kofeina poprzez bezpośrednie działanie na naczynia mózgowe wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy. Kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego, co pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu za pomocą mniejszej dawki kwasu acetylosalicylowego.

Wskazania:

* Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśni, itp.

Dawkowanie:

* Aspirin Activ należy stosować doustnie.

* Dorośli: 1 do 2 tabletek jednorazowo. W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 6-8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek na dobę.
* Tabletki należy połknąć i popić dużą ilością płynu; można również umieścić je w niewielkiej ilości płynu i zażyć po rozpuszczeniu.
* Leku nie należy przyjmować na czczo.
* Preparatu Aspirin Activ nie należy stosować dłużej niż 3 dni lub w dużych dawkach bez porozumienia z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Preparatu nie stosować w następujących sytuacjach:
* w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany;
* u pacjentów ze skazą krwotoczną;
* w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy;
* w ostatnim trymestrze ciąży;

* u dzieci.

Ciąża/karmienie:

* Salicylany mogą być zastosowane w czasie ciąży tylko po ścisłym rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści, wyłącznie na zlecenie lekarza.
* Preparatu nie można stosować w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować wady płodu i komplikacje w czasie porodu.
* Salicylany i kofeina przechodzą do mleka matki - dlatego, jeżeli to możliwe, należy unikać stosowania preparatu w czasie karmienia piersią.

* W razie długotrwałego stosowania preparatu należy przerwać karmienie piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Nie wpływa.

Działania niepożądane:

Działania niepożądane:

* Często występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: nudności, biegunka, wymioty, niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego. Czasami może dochodzić do rozwoju wrzodów trawiennych z krwawieniem i perforacją. Mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu nerwowego: zawroty głowy, szumy uszne.
* Rzadko dochodzi do reakcji nadwrażliwości (w postaci np. napadów duszności lub reakcji skórnych).
* Opisano pojedyncze przypadki zaburzenia czynności wątroby i nerek, hipoglikemii oraz reakcji skórnych o szczególnie ciężkim przebiegu.
* Zawartość kofeiny może być przyczyną bezsenności, niepokoju, przyspieszenia rytmu serca oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Informacje dodatkowe:

Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

więcej...

Produkt dostępny

7.58

Do koszyka

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX w tabletkach dojelitowych zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

11.83

Do koszyka

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C jest lekiem złożonym z kwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C). Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w procesach przemian zachodzących w ustroju. W czasie choroby i zdrowienia zapotrzebowanie ustroju na witaminę C zwiększa się. Tabletka rozpuszczalna zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie składników leku.

więcej...

Produkt dostępny

12.52

Do koszyka

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Granulat w saszetkach do rozpuszczania bezpośrednio na języku.

więcej...

Produkt dostępny

18.50

Do koszyka

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.85

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

11.14

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.23

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

2.80

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Brak produktów w tej kategorii

Kosmetyki w ciąży

2013-02-28

w ciążySkóra kobiet w ciąży jest bardzo wrażliwa, a niektóre składniki kosmetyków mogą być niebezpieczne dla płodu. W tym okresie nie należy eksperymentować z kosmetykami i zabiegami oferowanymi w gabinetach, aby nie zaszkodzić ani sobie, ani dziecku.

Teoretycznie kosmetyk nie powinien mieć działania ogólnego, a jego składniki nie powinny się przedostawać do krwiobiegu – niestety, bywa inaczej, co rodzi potencjalne zagrożenie dla rozwijającego się płodu.

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław