Aspirin Complex, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 500mg + 30mg, 10szt.

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

19.91 zł

Producent: BAYER

Opis produktu

Od 1 lipca 2015 ustawowy zakaz sprzedaży wysyłkowej leku.

Apirin complex jest lekiem złożonym. Zawiera: kwas acetylosalicylowy i pseudoefedryny chlorowodorek, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 saszetka zawiera): kwas acetylosalicylowy 500 mg i pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg. Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sacharoza, hypromeloza, sacharyna, aromat pomarańczowy (zawierający alkohol benzylowy, alfa-tokopherol, skrobię modyfikowaną i maltodekstrynę).

Działanie:

Apirin complex jest lekiem złożonym. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa w wyniku czego zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Co w konsekwencji udrażnia nos.

Wskazania:

* leczenie objawów kataru, gorączki i bólu związanych z przeziębieniem.

Dawkowanie:

* Lek należy stosować doustnie.

* Ważne jest, aby przed zażyciem granulki wsypać do wody i dobrze wymieszać.

* Dorośli oraz dzieci powyżej 16 lat: 1-2 saszetki do sześciu saszetek na dobę.

* W razie potrzeby pojedyncze dawki można przyjmować w odstępach 4-8 godzin.

* Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

* Nie należy zażywać leku ASPIRIN COMPLEX dłużej niż 3 dni, bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Aspirin Complex:
* u dzieci poniżej 16 roku życia;

* jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku ASPIRIN COMPLEX;
* jeśli u pacjenta występuje uczulenie na salicylany, grupę substancji, do których należy kwas acetylosalicylowy;
* jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka;
* jeśli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień;
* jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek;
* jeśli u pacjenta występuje ciężka, niestabilna niewydolność serca;
* jeśli pacjent przyjmuje równocześnie metotreksat w dawce 15 mg na tydzień lub większej;
* jeśli u pacjenta występuje bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa;
* jeśli pacjent równocześnie przyjmuje leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO).

Ciąża/karmienie:

* Leku ASPIRIN COMPLEX nie należy stosować podczas ciąży i karmienia piersią, ze względu na brak wystarczających doświadczeń stosowania obu substancji czynnych w połączeniu.

Prowadzenie pojazdów:

Podczas stosowania leku ASPIRIN COMPLEX może dochodzić do obniżenia zdolności reagowania na bodźce. Ryzyko wystąpienia tego typu działania może ulec zwiększeniu w wyniku równoczesnego spożywania alkoholu. Należy to wziąć pod uwagę w sytuacjach, w których konieczna jest nasilona koncentracja uwagi, np. podczas prowadzenia samochodu.

Działania niepożądane:

* Możliwe działania niepożądane kwasu acetylosalicylowego: wrzody trawienne, krwawienia z przewodu pokarmowego, reakcje uczuleniowe (w tym trudności z oddychaniem, wysypka z możliwym spadkiem ciśnienia krwi), zwiększone ryzyko krwawienia, bóle brzucha, niestrawność i zapalenie błony śluzowej żołądka, nudności, wymioty, biegunka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.
* Możliwe działania niepożądane pseudoefedryny: przyspieszenie rytmu serca, podwyższenie ciśnienia krwi, zatrzymanie moczu, bezsenność, rzadko halucynacje.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i nie-widocznym dla dzieci. Lek ASPIRIN COMPLEX zawiera 2 g sacharozy (cukru) w każdej saszetce (co odpowiada 0,17 wymiennika węglowodanowego, WW). Powinny to wziąć pod uwagę osoby chore na cukrzycę.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus