Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Aspirin, tabletki, 500 mg, 10 szt

Aspirin, tabletki, 500 mg, 10 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Producent: BAYER

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

więcej...

Produkt dostępny

7.54

Do koszyka

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX w tabletkach dojelitowych zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

10.80

Do koszyka

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C jest lekiem złożonym z kwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C). Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w procesach przemian zachodzących w ustroju. W czasie choroby i zdrowienia zapotrzebowanie ustroju na witaminę C zwiększa się. Tabletka rozpuszczalna zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie składników leku.

więcej...

Produkt niedostępny

10.58

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Granulat w saszetkach do rozpuszczania bezpośrednio na języku.

więcej...

Produkt dostępny

14.11

Do koszyka

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.99

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

11.55

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.99

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt niedostępny

2.74

Opis produktu

Aspirin jest lekiem, który zawiera kwas acetylosalicylowy.

Skład:

(1 tabletka zawiera): kwas acetylosalicylowy 500 mg. Substancje pomocnicze:

Działanie:

Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Wskazania:

* bóle o małym lub umiarkowanym nasileniu,

* gorączka.

Dawkowanie:

* Tabletki należy przyjmować doustnie, po posiłkach, z dużą ilością płynu.

* Dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
* Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki na dobę.
* Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Aspirin:

* jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin,
* jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
* jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
* jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
* jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
* jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
* jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
* u dzieci do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye′a - rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Ciąża/karmienie:

* W pierwszym i drugim trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Lek przciwskazany w trzecim trymestrze ciąży.

* Kobiety karmiące piersią powinny skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Prowadzenie pojazdów:

Lek nie ma wpływu.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Aspirin może powodować działania niepożądane:

* zaburzenia żołądka i jelit (łącznie z chorobą wrzodową, aż po perforacje i krwawienia);

* przemijające zaburzenia czynności wątroby;

* zawroty głowy i szumy uszne;

* zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki;

* wylew krwi do mózgu;

* martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek;

* astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

więcej...

Produkt dostępny

7.54

Do koszyka

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX w tabletkach dojelitowych zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

10.80

Do koszyka

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C jest lekiem złożonym z kwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C). Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w procesach przemian zachodzących w ustroju. W czasie choroby i zdrowienia zapotrzebowanie ustroju na witaminę C zwiększa się. Tabletka rozpuszczalna zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie składników leku.

więcej...

Produkt niedostępny

10.58

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Granulat w saszetkach do rozpuszczania bezpośrednio na języku.

więcej...

Produkt dostępny

14.11

Do koszyka

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.99

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

11.55

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.99

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt niedostępny

2.74

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Sinulan Express Forte, aerozol do nosa, 15ml

Sinulan Express Forte, aerozol do nosa, 15ml

Leczenie zapalenia zatok i kataru. Szybkie działanie.

więcej...

Produkt dostępny

29.86

Do koszyka

Sinecod, syrop, 100 ml

Sinecod, syrop, 100 ml

Sinecod w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia.

więcej...

Produkt niedostępny

18.50

Afrin, aerozol, 20 ml

Afrin, aerozol, 20 ml

Afrin zawiera oksymetazoliny chlorowodorek, który udrażnia nos i ułatwia oddychanie.

więcej...

Produkt niedostępny

17.48

Tantum Verde, pastylki twarde smak cytrynowy, 20 szt.

Tantum Verde, pastylki twarde smak cytrynowy, 20 szt.

Lek Tantum Lemon pastylki zawiera benzydaminę, która działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, miejscowo znieczulająco i odkażająco.

więcej...

Produkt dostępny

15.62

Do koszyka

Sinupret extract, tabletki drażowane, 20 szt

Sinupret extract, tabletki drażowane, 20 szt

Sinupret extract jest lekiem roślinnym stosowanym w leczeniu ostrych, niepowikłanych stanów zapalnych zatok przynosowych u dorosłych.

więcej...

Produkt dostępny

36.73

Do koszyka

Cerutin, tabletki powlekane, 125 szt

Cerutin, tabletki powlekane, 125 szt

Cerutin to preparat złożony, który wzmacnia odporność organizmu.

więcej...

Produkt dostępny

7.34

Do koszyka

Jak prawidłowo stosować leki?

2014-08-19

prawidłowe stosowanie lekówSkuteczność terapii jest w istotny sposób zależna od prawidłowego dawkowania leku. Każda postać leku (tabletka, kapsułka, proszek do sporządzania roztworu, syrop itp.) ma działanie uboczne, jednak prawidłowe ich przyjmowanie umożliwia zminimalizowanie działań niepożądanych i przynosi sukces terapeutyczny. Oto kilka podstawowy zasad stosowania leków...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław