Claritine Active, tableki o przedłużonym uwalnianiu, 5mg +120mg, 10 szt

15.26 zł

Opis produktu

Od 1 lipca 2015 ustawowy zakaz sprzedaży wysyłkowej leku.

Claritine Active zawiera dwie substancje czynne: loratadynę i pseudoefedryny siarczan. Loratadyna działa przeciw alergicznie, natomiast pseudoefedryny chlorowodorek ma działanie przeciwkatarowe.

Skład:

(1 tabletka zawiera): loratadynę 5mg i pseudoefedryny siarczanu 120mg. Substancje pomocnicze:laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian Skład otoczki: guma akacjowa, cukier granulowany, wapnia siarczan dwuwodny, wapnia siarczan bezwodny, guma różana, zeina, kwas olejowy, mydło neutralne, talk, celuloza mikrokrystaliczna, tytanu dwutlenek, wosk biały, wosk Carnauba.

Działanie:

Loratadynę jest długo działającym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1. Hamuje działanie histaminy powodującej między innymi występowanie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie.
Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1 - 3 godzinach.
Pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa w wyniku czego zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Co w konsekwencji udrażnia nos.

Wskazania:

* leczeniu objawów sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, którym towarzyszy przekrwienie błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:

* Lek Claritine Active należy stosować zgodnie z informacją zawartą w ulotce informacyjnej.
* Lek Claritine Active jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.
* Zalecana dawka leku Clarine Active to 1 tabletka dwa razy na dobę, (co 12 godzin).
* Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Tabletek nie należy dzielić, rozgniatać, rozgryzać ani żuć.
* Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłku.

* Bez zalecenia lekarza nie należy przyjmować leku dłużej niż przez 10 dni.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Claritine Active:
* jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na loratadynę, pseudoefedrynę, którykolwiek z pozostałych składników leku Clarinase, lub inne leki działające obkurczająco na naczynia krwionośne błony śluzowej.

* jeśli u pacjenta występuje jaskra z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy, trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, wysokie ciśnienie tętnicze, choroba serca lub naczyń krwionośnych:
* jeśli u pacjenta w przeszłości wystąpił udar mózgu lub występuje ryzyko udaru mózgu;
* jeśli pacjent przyjmuje obecnie lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO);
* jeśli u pacjenta występują trudności w połykaniu tabletek, zwężenie górnego odcinka przewodu pokarmowego lub nieprawidłowa czynność przełyku;
* u dzieci w wieku poniżej 12 lat;
* u osób w wieku powyżej 60 lat.

Ciąża/karmienie:

* Nie należy stosować leku Clarine Active w czasie ciąży.

* Jeśli kobieta karmi piersią nie powinna przyjmować leku Clarine Active.

Prowadzenie pojazdów:

Pacjent powinien powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn przed sprawdzeniem swojej indywidualnej reakcji na zażycie leku Clarine Active. Nie powinien prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn, jeśli wystąpią takie objawy, jak: senność, zawroty głowy, dezorientacja, ból głowy, które mogą zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane:

* Bardzo często występujące działania niepożądane związane z przyjmowaniem leku Clarine Active (częściej niż u 1 na 10 pacjentów stosujących lek): bezsenność: suchość w jamie ustnej.
* Często występujące działania niepożądane związane z przyjmowaniem leku Clarine Active (u 1 do 10 na 100 pacjentów stosujących lek): pragnienie; nerwowość, senność, depresja, pobudzenie, brak apetytu: zawroty głowy; częstoskurcz (szybkie bicie serca); zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa; zaparcia, nudności; ból głowy, uczucie zmęczenia.
* Niezbyt często występujące działania niepożądane związane z przyjmowaniem leku Clarine Active (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek): dezorientacja, drżenie; zwiększona potliwość, nagłe zaczerwienienie twarzy, zaburzenia smaku; wzmożone łzawienie; szumy w uszach; kołatanie serca; krwawienie z nosa; częste oddawanie moczu i zaburzenia w oddawania moczu; świąd.
* Bardzo rzadko występujące działania niepożądane związane z przyjmowaniem leku Clarine Active (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): ciężkie reakcje alergiczne); zawroty głowy; wysokie ciśnienie krwi; kaszel, trudności w oddychaniu (skurcz oskrzeli); nieprawidłowa czynność wątroby; zatrzymanie moczu; łysienie.
Inne działania niepożądane obserwowane w badaniach klinicznych i po wprowadzeniu leku do sprzedaży, związane ze stosowaniem loratadyny to: zwiększenie apetytu, wysypka i zapalenie żołądka.
* UWAGA! Lek Clarine Active zawiera laktozę i cukier granulowany. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku Clarine Active.

Informacje dodatkowe:

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Należy zaprzestać stosowania leku Clarine Active, na co najmniej 48 godzin przed wykonaniem uczuleniowych testów skórnych.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus