Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Claritine Allergy, tabletki, 10mg, 7 szt

Claritine Allergy, tabletki, 10mg, 7 szt

Cena: 16.15

Producent: SCHERING-PLOUGH

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Claritine SPE zawiera loratadynę, która działa przeciw alergicznie.

Skład:

(1 tabletka zawiera): loratadynę 10mg. Substancje pomocnicze: laktozę jednowodną, skrobię kukurydzianą, magnezu stearynian.

Działanie:

Loratadynę jest długo działającym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1. Hamuje działanie histaminy powodującej między innymi występowanie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie.
Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1 - 3 godzinach.

Wskazania:

* leczenie objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa takich jak kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i pieczenie oczu.

* leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

* Lek Claritine SPE należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w tej ulotce.

* Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę,

* Dzieci od 2 do 6 lat-1/2 tabletki (5 mg) raz na dobę.

* Claritine SPE najlepiej jest przyjmować przed jedzeniem. Podawanie leku Claritine SPE razem z posiłkiem może nieznacznie (około 1 godziny) opóźnić wchłanianie leku, nie wpływając jednak na efekt kliniczny.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Claritine SPE:
* u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników leku,
* u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Ciąża/karmienie:

* Leku nie stosować u koiet w ciąży.

* Leku nie należy podawać kobietom karmiącym piersią, ponieważ loratadyna przenika do mleka matki.

Prowadzenie pojazdów:

Po dawce dobowej 10 mg, lek nie wywiera działania uspokajającego, czujność i czas reakcji nie ulegają pogorszeniu, jednak w przypadku wystąpienia nasilonych działań niepożądanych należy zachować ostrożność.

Działania niepożądane:

* W kontrolowanych badaniach klinicznych częstość występowania działań niepożądanych jak bóle głowy, senność, uczucie zmęczenia, uczucie suchości w jamie ustnej była porównywalna do częstości występującej po placebo.

* Inne działania niepożądane obserwowane bardzo rzadko: nadkomorowe zaburzenia rytmu, nudności, zwiększenie łaknienia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka, łysienie, anafilaksja, nieprawidłowa czynność wątroby.

* UWAGA! Lek Claritine SPE zawiera laktozę. Jeśli pacjent otrzymał kiedykolwiek informację od lekarza, że nie toleruje niektórych cukrów (np. laktozy), przed zażyciem leku powinien skontaktować się z lekarzem.

Informacje dodatkowe:

Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przyjmowanie loratadyny należy przerwać na około 4 dni przed wykonaniem testów skórnych, gdyż leki przeciwhistaminowe mogą powodować fałszywie ujemne wyniki tych testów.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Zyx Bio, tabletki powlekane, 7 szt

Zyx Bio, tabletki powlekane, 7 szt

Zyx Biojest lekiem przeciwalergícznyrn, który stosuje się w leczeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, przewleklą pokrzywką o nieznanej przyczynie.

więcej...

Produkt dostępny

10.31

Do koszyka

Allegra, tabletki, 120mg, 10 szt

Allegra, tabletki, 120mg, 10 szt

Lek przeciwalergiczny zawierający feksofenadryny chlorowodorek.

więcej...

Produkt dostępny

11.31

Do koszyka

Loratan Pro, kapsułki, 10mg, 10 szt

Loratan Pro, kapsułki, 10mg, 10 szt

Loratan Pro zawiera loratadynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

8.15

Do koszyka

Flonidan Control tabletki, 10 szt

Flonidan Control tabletki, 10 szt

Flonidan Control jest lekiem przeciwalergicznym, łagodzącym objawy reakcji alergicznej.

więcej...

Produkt dostępny

9.29

Do koszyka

Zyrtec UCB, tabletki powlekane, 10mg, 7 szt

Zyrtec UCB, tabletki powlekane, 10mg, 7 szt

Zyrtec UCB zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

9.15

Do koszyka

CetAlergin Ten, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

CetAlergin Ten, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

CetAlerin Ten zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

8.99

Do koszyka

Amertil Bio, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

Amertil Bio, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

Amertil Bio zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

5.76

Do koszyka

Allertec WZF, tabletki powlekane, 10 mg, 7 szt

Allertec WZF, tabletki powlekane, 10 mg, 7 szt

Allertec WZF zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

5.94

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Allergo-COMOD 20mg/ml krople do oczu, 10ml

Allergo-COMOD 20mg/ml krople do oczu, 10ml

Natrii cromoglicas.

więcej...

Produkt dostępny

14.46

Do koszyka

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór 10 ml

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór 10 ml

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), Azelastini hydrochloridum. Allergodil, aerozol do nosa, roztwór należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Leki przeciwhistaminowe działają przez zapobieganie działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

więcej...

Produkt dostępny

28.92

Do koszyka

Hydrocortisonum Aflofarm, krem,  0,5%, 15g

Hydrocortisonum Aflofarm, krem, 0,5%, 15g

Krem Hydrocortisonum Aflofarm zawiera hydrocortisonu octan, który działa miejscowo przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.71

Do koszyka

Calcium Alergo Plus, tabletki musujące, 16 szt

Calcium Alergo Plus, tabletki musujące, 16 szt

Calcium Alergo Plus jest połączeniem trzech aktywnych składników: wapnia, kwercetyny i cynku. Wskazany w okresach pylenia dla alergików.

więcej...

Produkt dostępny

4.36

Do koszyka

Atopowe zapalenie skóry (Atopia, AZS)

2014-03-05

Atopia uważana jest obecnie za chorobę cywilizacyjną.

W Polsce choroby o podłożu alergicznym spotykamy już u co czwartego dziecka. Rozwija się najczęściej u niemowląt lub małych dzieci oraz sporadycznie występuje u osób dorosłych. Schorzenie towarzyszy zwykle innym chorobom atopowym (katar sienny, astma oskrzelowa, alergiczne zapalenie spojówek).

Jest chorobą o przewlekłym i nawrotowym przebiegu...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław