Coldrex MaxGrip C, tabletki, 12 szt

12.07 zł

Producent: GlaxoSmithKline

Dostępność: Produkt dostępny

Cena: 12.07 zł

Koszty dostawy:

  • Darmowa dostawa od 169 zł
  • Odbiór Osobisty: 0.00 zł
  • Przesyłka Kurierska ekonomiczna (2-5 dni): 7.89 zł
  • Przesyłka Kurierska ekspresowa (1-2 dni): 14.00 zł

inne opcje wysyłki...

Opis produktu

Coldrex MaxGrip C jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, kofeinę, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu oraz kwas askorbowy ( witaminę C), które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 tabletka zawiera): paracetamol 500 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg, wodzian terpinu 20 mg, kwas askorbowy (wit.C) 30 mg. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E 110).

Działanie:

Coldrex MaxGrip C jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Wodzian terpinu działa wykrztuśnie. Kwas askorbowy pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy.

Wskazania:

* leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i mięśniowe, katar.

Dawkowanie:

* Coldrex MaxGrip C należy stosować doustnie.

* Dorośli i dzieci w wieku powyzej 12 lat: 2 tabletki, podawać do 4 razy na dobę (nie częściej niż co 4 godziny).

* Nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

* Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Coldrex MaxGrip C u osób:

* z nadwrażliwością na paracetamol, kofeinę, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu, kwas askorbowy lub inne składniki leku;

* z niewydolnością wątroby, nerek;

* z nadczynnością tarczycy, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym krwi, chorobami serca;

* ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym;

* z rozrostem gruczołu krokowego;

* z chorobą alkoholową;

* przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne;

* przyjmujących zydowudynę;

* stosujących leczenie inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków;

* u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża/karmienie:

* Przed zastosowaniem leku w czasie ciąży i podczas okreu karmienia należy poradzić się lekarza.

Prowadzenie pojazdów:

Coldrex MaxGrip C nie powoduje senności i nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Coldrex MaxGrip C może powodować działania niepożądane:

* reakcje alergiczne (pokrzywka, rumień, wysypka, atak astmy oskrzelowej oraz inne reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego);

* nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;

* ze strony układu krążenia - podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość skóry;

* ze strony układu oddechowego - zaburzenia oddychania;

* ze strony układu moczowego - zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych;

* ze strony ośrokwoego układu nerwowego - lęk, nerwowość, bezsenność;

* zaburzenia hematologiczne (małopłytkowość, agranulocytoza i methemoglobinemia).

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus