Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Dicloziaja, żel, 100 g

Dicloziaja, żel, 100 g

Cena: 11.30

Producent: ZIAJA

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Lek Dicloziaja żel zawiera diklofenak, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Skład:

(1 g żelu zawiera): 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego. Substancje pomocnicze: karbomer, dietanoloamina, makrogolu eter

cetostearylowy 20, kokozylokaprylokapronian, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła lekka, kompozycja zapachowa Perfum cream 221085 PO i woda oczyszczona.

Działanie:

Lek Dicloziaja jest żelem, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Diklofenak zawarty w leku Dicloziaja należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Po miejscowym zastosowaniu leku Dicloziaja, zawarty w żelu diklofenak dietyloamoniowy wchłaniany jest do obszarów zmienionych chorobowo. Ulega kumulacji w płynie maziowym, przez co długo działa w obszarach zmienionych zapalnie.

Wskazania:

Lek Dicloziaja stosowany jest w miejscowym leczeniu:

* ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów,

* ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (np. zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty),

* bólu pleców i pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni oraz stawów w wyniku skręcenia, stłuczenia, nadwyrężeń.

Dawkowanie:

Lek Dicloziaja należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę i lekko wsmarować. W zależności od powierzchni zaleca się jednokrotnie użyć od 2 do 4 g żelu (ilość odpowiadająca od 3 do 5 cm długości wyciśniętego z tuby paska żelu). Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to ręce są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i ustami. Bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu oraz w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych.

Nie zaleca się stosowania leku Dicloziaja u dzieci poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku jeżeli stwierdzono nadwrażliwość, uczulenie na diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Lek Dicloziaja jest również przeciwwskazany u pacjentów, u których kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne wywołują napady astmy, pokrzywki oraz ostre nieżyty nosa.

Ciąża/karmienie:

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie zaleca się miejscowego stosowania diklofenaku u kobiet w ciąży. W czasie pierwszych dwóch trymestrów ciąży lek Dicloziaja należy stosować tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach. Lek Dicloziaja jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży (ze względu na możliwość zahamowania czynności macicy i (lub) przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego).
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Jest mało prawdopodobne, aby w związku ze stosowaniem miejscowym leku Dicloziaja, zawarty w nim diklofenak był wydzielany w mleku karmiących matek. W okresie laktacji nie należy stosować leku zawierającego diklofenak na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Prowadzenie pojazdów:

Brak danych dotyczących działań niepożądanych leku, mających wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane:

Lek Dicloziaja, stosowany zewnętrznie na skórę, jest na ogół dobrze tolerowany. Sporadycznie może niekiedy wywołać, w miejscu stosowania, zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd lub wysypkę. W przypadkach stosowania leku na duże powierzchnie ciała i długotrwale, mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane: uaktywnienie choroby wrzodowej, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zawroty oraz bóle głowy a także osłabienie, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, napad astmy, obrzęk naczynioruchowy, nadwrażliwość na światło słoneczne. Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne. Wysypka grudkowata, nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy, astma, reakcje nadwrażliwości na światło.

Informacje dodatkowe:

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Olfen Żel, 50g

Olfen Żel, 50g

Diclofenacum natricum 10 mg/g. Żel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

więcej...

Produkt dostępny

13.60

Do koszyka

Veral 10 mg/g (1%), żel 55g

Veral 10 mg/g (1%), żel 55g

Substancja czynną zawartą w leku Veral w postaci żelu 1% jest diklofenak, pochodna kwasu fenylooctowego wykazująca działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

więcej...

Produkt niedostępny

8.96

Voltaren Max 23,2mg/g, żel, 100g

Voltaren Max 23,2mg/g, żel, 100g

Voltaren MAX przynosi ulgę w bólu, redukuje stan zapalny i obrzęki występujące  okolicach mięśni i stawów.

więcej...

Produkt dostępny

33.60

Do koszyka

Voltaren Max 23,2mg/g, żel, 50g

Voltaren Max 23,2mg/g, żel, 50g

Voltaren MAX przynosi ulgę w bólu, redukuje stan zapalny i obrzęki występujące  okolicach mięśni i stawów.

więcej...

Produkt dostępny

20.86

Do koszyka

Voltaren Emulgel 1%, żel, 50 g

Voltaren Emulgel 1%, żel, 50 g

Voltaren Emulgel 1% wykazuje miejscowe działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

więcej...

Produkt dostępny

15.45

Do koszyka

Deep Rilif, żel, 100 g

Deep Rilif, żel, 100 g

Deep Relief zawiera ibuprofen i mentol, jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

więcej...

Produkt dostępny

20.75

Do koszyka

Deep Rilif, żel, 50 g

Deep Rilif, żel, 50 g

Deep Relief zawiera ibuprofen i mentol, jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

więcej...

Produkt dostępny

13.84

Do koszyka

Traumon, żel 50 g

Traumon, żel 50 g

Traumon to lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

więcej...

Produkt dostępny

19.49

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Altacet, żel, 75 g

Altacet, żel, 75 g

Altacet żel zawiera octanowinian glinu, który wykazuje działanie ściągające i przeciwobrzękowe, jednocześnie łagodząc dolegliwości bólowe.

więcej...

Produkt dostępny

13.17

Do koszyka

Aescin, tabletki, 30 szt.

Aescin, tabletki, 30 szt.

Lek Aescin działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie oraz poprawia stan napięcia naczyń krwionośnych.

więcej...

Produkt dostępny

17.30

Do koszyka

Opokan, tabletki, 7,5 mg, 10 szt

Opokan, tabletki, 7,5 mg, 10 szt

Opokan zawiera meloksykam, który działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.33

Do koszyka

Voltaren Acti Forte tabletki, 20 szt

Voltaren Acti Forte tabletki, 20 szt

Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.

więcej...

Produkt dostępny

19.63

Do koszyka

FUTURO Comfort Opaska kolana, rozm. L

FUTURO Comfort Opaska kolana, rozm. L

Opaska kolana poprzez delikatny ucisk działa wspomagająco na mięśnie, ścięgna i wiązadła oraz wymusza anatomiczne ustawienie.

więcej...

Produkt niedostępny

28.99

Alergia u kobiet w ciąży

2013-04-23

alergia a ciążaŁagodny przebieg alergii nie stanowi zagrożenia dla przebiegu ciąży i rozwoju płodu. Zagrożenie pojawia się w przypadku ciężkiego niekontrolowanego przebiegu astmy. Wówczas zwiększa się ryzyko niedotlenienia wewnątrzmacicznego płodu przez zaburzony przepływ maciczno-łożyskowy, co może mieć poważne następstwa...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław