Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Etopiryna Kontrol, tabletki, 300 mg + 50 mg, 10 szt

Etopiryna Kontrol, tabletki, 300 mg + 50 mg, 10 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Producent: POLPHARMA

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

więcej...

Produkt dostępny

7.58

Do koszyka

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX w tabletkach dojelitowych zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

11.83

Do koszyka

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C jest lekiem złożonym z kwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C). Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w procesach przemian zachodzących w ustroju. W czasie choroby i zdrowienia zapotrzebowanie ustroju na witaminę C zwiększa się. Tabletka rozpuszczalna zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie składników leku.

więcej...

Produkt dostępny

12.52

Do koszyka

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Granulat w saszetkach do rozpuszczania bezpośrednio na języku.

więcej...

Produkt dostępny

18.50

Do koszyka

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.85

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

11.14

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.23

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

2.80

Do koszyka

Opis produktu

Etopiryna Kontrol jest lekiem złożonym. Zawiera: kwas acetylosalicylowy, kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Skład:

(1 tabletka zawiera): kwas acetylosalicylowy 300 mg, kofeinę 50 mg. Substancje pomocnicze: skrobia żelowana i celuloza mikrokrystaliczna.

Działanie:

Etopiryna Kontrol jest lekiem złożonym. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Kofeina poprzez bezpośrednie działanie na naczynia mózgowe wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy. Kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego, co pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu za pomocą mniejszej dawki kwasu acetylosalicylowego.

Wskazania:

* leczenie bólów o słabym lub średnim nasileniu, np.: ból głowy, ból mięśni i stawów oraz w gorączce. W przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.

Dawkowanie:

* Etopiryna Kontrol należy stosować doustnie.

* U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki 3 razy na dobę.

* Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku.
* Nie należy stosować dawki większej niż 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę.

* Lek należy przyjmować w czasie posiłku, popijając obficie wodą.

Przeciwwskazania:

Leku Etopiryna Kontrol nie należy stosować w przypadku jeśli:
* u pacjenta stwierdzono uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku;
* u pacjenta stwierdzono uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
* u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego;
* u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca;
* u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi oraz gdy pacjent jest leczony jednocześnie środkami przeciwzakrzepowymi;
* u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
* pacjent jednocześnie otrzymuje metotreksat w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych;
* u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża/karmienie:

* Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
* Leku nie należy stosować w okresie ciąży.
* Lek jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Lek nie zaburza sprawności psychofizycznej.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Etopiryna Kontrol może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:
* Zaburzenia serca - niewydolność serca.
* Zaburzenia krwi i układu chłonnego - małopłytkowość, niedokrwistość, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego.
* Zaburzenia widzenia.

* Zaburzenia ucha i błędnika - szumy uszne, odwracalna utrata słuchu.

* Zaburzenia żołądka i jelit - niestrawność, zgaga, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje. Owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy.

* Zaburzenia nerek i dróg moczowych - białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, nefropatia z martwicą brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek.
* Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej - wykwity skórne różnego rodzaju, rzadko pęcherze lub plamica.
* Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych - ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny.

* Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia - obrzęk płuc pochodzenia pozasercowego (występuje głównie w przewlekłym lub ostrym zatruciu).
* Zaburzenia naczyniowe - nadciśnienie.
* Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania - gorączka.
* Zaburzenia układu immunologicznego - reakcje nadwrażliwości: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs.

Działaniami niepożądanymi spowodowanymi przez kofeinę mogą być: ból głowy, bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenie rąk, zaburzenia ze strony układu pokarmowego (biegunka, nudności, wymioty). Kofeina może spowodować uzależnienie.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Nie przecnowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Aspirin PRO, tabletki powlekane, 8 szt

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

więcej...

Produkt dostępny

7.58

Do koszyka

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20szt

Polopiryna MAX w tabletkach dojelitowych zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

11.83

Do koszyka

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt

Polopiryna C jest lekiem złożonym z kwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C). Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w procesach przemian zachodzących w ustroju. W czasie choroby i zdrowienia zapotrzebowanie ustroju na witaminę C zwiększa się. Tabletka rozpuszczalna zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie składników leku.

więcej...

Produkt dostępny

12.52

Do koszyka

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Aspirin EFFECT, granulat 500 mg, 10 sasz.

Granulat w saszetkach do rozpuszczania bezpośrednio na języku.

więcej...

Produkt dostępny

18.50

Do koszyka

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S, tabletki, 300 mg, 20 szt

Polopiryna S zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.85

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna, tabletki, 50 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

11.14

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna, tabletki, 30 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.23

Do koszyka

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna, tabletki, 10 szt

Etopiryna jest lekiem złożonym. Zawiera : kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeinę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

2.80

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Brak produktów w tej kategorii

ABC Odporności cz.3 - Aloes, Laktoferyna, Betaglukan

2015-11-18

aloesALOES

Żel aloesowy otrzymywany jest z komórek miękiszowych wewnętzrnej części liści, uprzednio ściętych i pozbawionych skórki, pochodzących z różnych gatunków aloesów, np. Aloë vera (Aloë barbadensis) – aloes zwyczajny, Aloë ferox – aloes uzbrojony, Aloë arborescens – aloes drzewiasty...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław