Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Fastum, żel, 100 g

Fastum, żel, 100 g

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Producent: BERLIN CHEMIE

Opis produktu

Fastum żel zawiera ketoprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego.

Skład:

(1 g żelu zawiera): ketoprofen 25 mg. Inne składniki leku to: karbomer 940, alkohol etylowy, trietanoloamina, olejek z kwiatów gorzkiej pomarańczy, olejek lawendowy, woda oczyszczona.

Działanie:

Fastum jest lekiem z grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Ketoprofen - substancja czynna leku Fastum - podawany miejscowo wchłania się przez skórę do zmienionych zapalnie obszarów stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Nie kumuluje się w organizmie.
Żel dzięki wodno-alkoholowemu podłożu ma również powierzchniowe działanie chłodzące i łagodzące. Odpowiednie podłoże zapewnia właściwe uwalnianie ketoprofenu oraz niewielkie niebezpieczeństwo wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Lek jest dobrze tolerowany nawet w przypadku wrażliwej skóry.

Wskazania:

* Miejscowe leczenie bólów mięśni i stawów np. spowodowanych urazami (kontuzje wywołane uprawianiem sportu, urazy stawów z naderwaniem więzadeł bez zwichnięcia, uszkodzenia ścięgien i mięśni powstałe wskutek nadmiernego wysiłku),
* Miejscowe leczenie bólu w okolicy lędźwiowej w przebiegu dyskopatii.

Dawkowanie:

Fastum stosuje się 1 do 2 razy na dobę, należy nanieść cienką warstwę żelu (3 cm do 5 cm) na skórę w obrębie bolesnego miejsca i delikatnie wmasować w celu ułatwienia wchłaniania. Bez konsultacji z lekarzem lek Fastum można stosować maksymalnie przez 7 dni. Nie należy stosować leku Fastum u dzieci do 15 lat.

Przeciwwskazania:

Leku nie należy stosować:

* jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na ketoprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku Fastum oraz na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne i fenofibrat.
* Ketoprofenu nie należy stosować u pacjentów, u których występują napady „astmy aspirynowej\\\", wysypka lub nieżyt nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego i jego pochodnych. * Lek jest przeciwwskazany u osób z astmą oskrzelową w wywiadzie lub, u których występowały inne reakcje nadwrażliwości.
* Fastum nie należy stosować na otwarte rany oraz u osób mających wypryski, egzemy lub sączące zmiany skórne niewiadomego pochodzenia.

Nie zaleca się stosowania ketoprofenu u dzieci do 15 lat z uwagi na brak kontrolowanych badań klinicznych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.
Nie stosować u kobiet od szóstego miesiącą ciąży.
Po zastosowaniu żelu należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Podczas długotrwałego stosowania zaleca się stosowanie rękawiczek ochronnych.

Ciąża/karmienie:

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) podczas III trymestru ciąży może wywoływać uszkadzający wpływ na serce i płuca płodu. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą powodować opóźnienie porodu. Nie stosować u kobiet od szóstego miesiąca ciąży.
Ketoprofen przenika w małych ilościach do mleka kobiet karmiących. Nie zaleca się podawania leku kobietom w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Nie opisano wpływu produktu leczniczego na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Fastum może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Obserwowano przypadki miejscowych reakcji skórnych mogących następnie rozprzestrzeniać się poza miejsce zastosowania leku, a w pojedynczych przypadkach mogących mieć ciężki i ogólnoustrojowy przebieg.
Inne ogólnoustrojowe działania niepożądane (np. dotyczące układu pokarmowego lub nerek) wywołane przez niesteroidowe leki przeciwzapalne wynikają z przenikania substancji czynnej leku przez skórę, są więc uzależnione od ilości zastosowanego żelu, leczonej powierzchni skóry, stopnia wchłaniania przez tkankę, czasu trwania terapii oraz ewentualnego zastosowania opatrunku okluzyjnego. Od momentu wprowadzenia produktu leczniczego do obrotu obserwowano następujące działania niepożądane: Bardzo rzadko:

* Zaburzenia układu immunologicznego: Reakcja anafilaktyczna

* Zaburzenia żołądka i jelit: Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, biegunka

* zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Reakcje nadwrażliwości na światło, zapalenie skóry kontaktowe, rumień, pokrzywka, świąd skóry, wykwity pęcherzowe
* Zaburzenia nerek i dróg moczowych: Pogorszenie niewydolności nerek
Pacjenci w podeszłym wieku są szczególnie narażeni na wystąpienie działań niepożądanych po podaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Brak produktów w tej kategorii

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Brak produktów w tej kategorii

Jak dobrać odpowiedni ciśnieniomierz i prawidłowo go używać

2013-07-16

wybór ciśnieniomierzaRozpatrując dobór ciśnieniomierza warto sobie zdawać sprawę z podstawowych cech tych urządzeń.

Rodzaje ciśnieniomierzy:

Rtęciowy – uznawany za najbardziej dokładny, często używany przez lekarzy, jednak ze względu na dyrektywy UE ograniczające użycie rtęci, ich zastosowanie dozwolone jest jedynie w jednostkach ochrony zdrowia...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław