Febrisan Tabs, tabletki powlekane, 12 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

7.68 zł

Producent: NYCOMED

Opis produktu

Ferbrisan Tabs jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, kofeine, fenylefryny chlorowodorek, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 tabletka powlekana zawiera): paracetamol 500 mg, kofeine 25 mg, fenylefryny chlorowodorek 5 mg. Substancje pomocnicze: powidon, krospowldon, skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, karbo-ksymetyloskrobla sodowa (typ A), sodu stearylofumaran, otoczka Opadry II Yellow (hypromeloza, polldekstroza, tytanu dwutlenek (E171), talk, maltodekstryna, trójglicerydy nienasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, żelaza tlenek żółty (E172), żółcień chinollnowa (E 104)), otoczka Opadry Fx Yellow (karmeloza sodowa, maltodekstryna, glukoza jednowodna, krzemian glinowo- potasowy (E 555), dwutlenek tytanu (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), lecytyna sojowa).

Działanie:

Ferbrisan Tabs jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy oraz wspomaga działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania:

* krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Dawkowanie:

* Stosować doustnie, po posiłku, popijając dużą ilością wody.

* Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletki, co 4-6 godzin.

* Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

* Nie stosować dłużej niż 7 dni bez zalecenia lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Febrisan Tabs w przypadku:
* nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku,

* *nadciśnienia tętniczego, tętniaków, nadczynności tarczycy, chorób serca, ciężkiej niewydolności nerek, niewydolności wątroby, cukrzycy,

* wrodzonego niedoboru enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,

* leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu, adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną,

* jaskry z wąskim kątem przesączania,

* choroby alkoholowej,
* u dzieci w wieku poniżej 12 lat,

* u pacjentów z niewydolnością wątroby i (lub) ciężką niewydolnością nerek.

Ciąża/karmienie:

* Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi urządzeń mechanicznych.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Febrisan Tabs może powodować działania niepożądane: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, obniżenie ciśnienia tętniczego, wstrząs anafilaktyczny, nudności, wymioty, ból brzucha, upośledzenie czynności wątroby, bóle i zawroty głowy, bezsenność, lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, drażliwość, niemożność skupienia uwagi, niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie czynności serca, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zatrzymanie moczu (zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego), małopłytkowość, agranulocytoza, methemoglobinemia.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus