Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Fervex, saszetki, 8 szt

Fervex, saszetki, 8 szt

Cena: 16.18

Producent: BRISTOL-MYERS SQUIBB POLSKA SP. Z O.O.

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Fervex jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, kwas askorbowy, maleinian feniraminy, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 saszetka zawiera): paracetamol 500 mg, kwas askorbowy 200 mg, maleinian feniraminy 25 mg. Substancie pomocnicze: sacharoza (11,5 g), bezwodny kwas cytrynowy, guma akacjowa, sacharyna sodowa, naturalny aromat cytrynowo-rumowy.

Działanie:

Fervex jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Wskazania:

* Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.

Dawkowanie:

* Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody.

* Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę.

* Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.

* W przypadku zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej 8 godzinne przerwy pomiędzy dawkami.
* Nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.
* CAŁKOWITA DAWKA DOBOWA PARACETAMOLU NIE MOŻE BYĆ WIĘKSZA NIŻ 4 GRAMY.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Fervex, jeśli występuje:
* Nadwrażliwość (uczulenie) na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
* Ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
* Jaskra z wąskim kątem,
* Rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu,
* Wiek poniżej 15 lat,
* Nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy.
* Zespół złego wchłaniania glukozy - galaktozy lub niedoborem sacharazy - izomaltazy, ze względu na zawartość sacharozy w leku,

* U pacjentów z niewydolnością wątroby i (lub) ciężką niewydolnością nerek

Ciąża/karmienie:

* Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

* Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży.

* Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia.

Prowadzenie pojazdów:

Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływa¬jąca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Fervex, może powodować wystąpienie działań niepożądanych:

* ZWIĄZANE Z FENIRAMINĄ - uspokojenie lub senność, suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, rzadziej objawy o typie pobudzenia: niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność, rzadko występują reakcje nadwrażliwości wszelakiego typu łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym, leukocytopenia, neutropenia, małopłytkowość, niedokrwistość hemolityczna;

* ZWIĄZANE Z PARACETAMOLEM - opisywano nieliczne przypadki reakcji nadwrażliwości, takich jak: wstrząs anafilaktyczny, obrzęk Quinckego, rumień, pokrzywka i wysypka skórna. Obserwowano wyjątkowo rzadkie przypadki małopłytkowości, leukocytopenii i neutrapenii.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. W przypadku chorych na cukrzycę należy uwzględnić obecność w leku cukru, którego zawartość wynosi 11,5g w jednej saszetce.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Vicks SymptoMed MAX aromat pomarańczowy, saszetki, 10 szt

Vicks SymptoMed MAX aromat pomarańczowy, saszetki, 10 szt

(1000 mg +16 mg + 4 mg j/saszetkę (Paracetamolum + Phenylephrini hydrogenotartras + Chlorphenamini maleas). Granulat do sporządzania roztworu doustnego. Lek przeznaczony do leczenia objawów przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

więcej...

Produkt niedostępny

16.30

Vicks SymptoMed aromat pomarańczowy, saszetki, 10 szt

Vicks SymptoMed aromat pomarańczowy, saszetki, 10 szt

(650 mg +16 mg + 4 mg j/saszetkę (Paracetamolum + Phenylephrini hydrogenotartras + Chlorphenamini maleas). Granulat do sporządzania roztworu doustnego. Lek przeznaczony do leczenia objawów przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

więcej...

Produkt niedostępny

14.50

Fervex o smaku malinowym, saszetki, 8 szt

Fervex o smaku malinowym, saszetki, 8 szt

Fervex jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, kwas askorbowy, maleinian feniraminy, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

więcej...

Produkt dostępny

16.18

Do koszyka

Vicks SymptoMed Complete, saszetki o smaku cytrynowym, 10 szt

Vicks SymptoMed Complete, saszetki o smaku cytrynowym, 10 szt

Proszek do sporządzenia roztworu doustnego przeznaczony do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy.

więcej...

Produkt dostępny

15.55

Do koszyka

Apap Przeziębienie, tabletki musujące, 500 mg + 300 mg, 10 szt

Apap Przeziębienie, tabletki musujące, 500 mg + 300 mg, 10 szt

Apap Przeziębienie jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, kwas askorbowy. Posiada działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

więcej...

Produkt dostępny

11.55

Do koszyka

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym, saszetki, 10 szt

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym, saszetki, 10 szt

Coldrex MaxGrip jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz kwas askorbowy ( witaminę C), które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

więcej...

Produkt dostępny

12.34

Do koszyka

Theraflu ExtraGRIP, saszetki, 10 szt

Theraflu ExtraGRIP, saszetki, 10 szt

Theraflu ExtraGRIP jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i maleinian feniraminy, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

więcej...

Produkt dostępny

16.20

Do koszyka

Fervex D, saszetki, 8 szt

Fervex D, saszetki, 8 szt

Fervex jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, kwas askorbowy, maleinian feniraminy, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

więcej...

Produkt dostępny

16.18

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Alitol, kapsułki, 270 mg, 48 szt

Alitol, kapsułki, 270 mg, 48 szt

Suplement diety Alitol zawiera olejowy ekstrakt z czosnku, tradycyjnie stosowany w celu podniesienia odporności w przebiegu infekcji wirusowych i bakteryjnych.

więcej...

Produkt dostępny

11.99

Do koszyka

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław