Gripex Control, tabletki, 500 mg + 50 mg, 12 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

7.68 zł

Producent: US PHARMACIA

Opis produktu

Gripex Control jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol i kofeinę. Posiada działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Skład:

(1 tabletka zawiera): paracetamol 500 mg i kofeina 50 mg. Substancje pomocnicze: powidon, skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa glikolanu skrobi, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie:

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.

Wskazania:

* bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia;

* ból głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów;

* bóle menstruacyjne;

* bóle pourazowe, pooperacyjne, bóle nowotworowe o niewielkim lub umiarkowanym natężeniu;

* stany gorączkowe wynikające z przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych.

Dawkowanie:

* Gripex Control należy stosować doustnie.

* Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

* Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku jeśli:

* Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
* Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 -fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
* Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

* Podczas leczenia zydowudyną.
* Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
* Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża/karmienie:

* Nie stosować w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

* Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Brak danych

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Gripex Control może powodować działania niepożądane. Należą do nich:

* zaburzenia serca: niemiarowość rytmu serca, przyspieszenie akcji serca;
* zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko agranulocytoza, bardzo rzadko trombocytopenia;
* zaburzenia układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy;
* zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu;
* zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek;
* zaburzenia układu immunologicznego: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka).

Informacje dodatkowe:

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus