Gripex Hot Activ, saszetki, 8 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

11.59 zł

Producent: US PHARMACIA

Opis produktu

Gripex Hot Activ jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, kwas askorbowy i chlorowodorek fenylefryny, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 saszetka zawiera): paracetamol 650 mg, kwas askorbowy 50 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Substancje pomocnicze: aspartam (E 951), sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesul- fam (E 950), żółcień chinolinowa (E104).

Działanie:

Gripex Hot Activ jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Kwas askorbowy pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy.

Wskazania:

* łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostnostawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Dawkowanie:

* Stosować doustnie.

* Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

* * Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobę).

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku jeśli:
* wcześniej występowały objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku;

* występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania;
* stosuje się leczenie inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków;

* stosuje się leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi;

* stosuje się leczenie zydowudyny;.
* Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża/karmienie:

* Nie stosować w okresie ciąży.

* Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługi urządzeń mechanicznych.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Gripex Hot Activ może powodować działania niepożądane:

* reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka);

* reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego;

* nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;

* podwyższenie ciśnienia tętniczego, przyspieszone bicie serca, zaburzenia rytmu serca;

* zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej;

* zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych;

* układu nerwowego: niepokój, bezsenność;

* niepokój, bezsenność;

* granulocytopenia, agranulocytoza.

Informacje dodatkowe:

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus