Gripex Hot MAX, saszetki, 12 szt

19.99 zł

Producent: US PHARMACIA

Dostępność: Produkt dostępny

Cena: 19.99 zł

Koszty dostawy:

  • Darmowa dostawa od 169 zł
  • Odbiór Osobisty: 0.00 zł
  • Przesyłka Kurierska Ekonomiczna (2-5 dni): 7.89 zł
  • Przesyłka Kurierska ekspresowa (1-2 dni): 14.00 zł

inne opcje wysyłki...

Opis produktu

Gripex Hot MAX to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg;

inne składniki leku: sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, acesulfam potasowy (E 950), aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E104).

Wskazania:

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwale łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4 do 6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę).

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Leku Gripex Hot MAX nie stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji lekarskiej. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Gripex Hot MAX
Jeśli od przedawkowania nie upłynęła więcej niż 1 godzina, należy sprowokować wymioty i skontaktować się z lekarzem, gdyż może być konieczne specjalistyczne leczenie w warunkach szpitalnych. Mogą wystąpić objawy, takie jak nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić samoistnie, co jednak nie wyklucza rozwijającego się uszkodzenia wątroby. Mogą również wystąpić objawy takie jak drżenie, niepokój, bezsenność, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, znaczne przyspieszenie częstości skurczów serca, bladość powłok, zatrzymanie moczu. W późniejszym okresie mogą pojawić się ból brzucha, żółtaczka. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania dawki leku Gripex Hot MAX
Nie stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W przypadku przerwania stosowania leku
Gripex Hot MAX służy do krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych. W razie przerwania leczenia i utrzymywania się dolegliwości należy przyjąć następną dawkę leku lub zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Gripex Hot MAX
Jeśli wcześniej występowały objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
Jeśli występują następujące schorzenia:
- niestabilna choroba wieńcowa,
- zaburzenia rytmu serca,
- wysokie ciśnienie tętnicze,
- wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglo-binowej,
- ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
- wirusowe zapalenie wątroby,
- choroba alkoholowa,
- fenyloketonuria,
- jaskra z wąskim kątem przesączania,
- nadczynność tarczycy.
W czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
W skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.
W czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).
U dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Gripex Hot MAX
Jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek, astma oskrzelowa, rozrost gruczołu krokowego, zespól Raynaud’a (zblednięcie, a następnie zasinienie palców rąk, stóp, brzegów płatków usznych i czubka nosa występujące często pod wpływem zimna lub emocji), choroba wieńcowa, cukrzyca.
Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, powinien przed zastosowaniem leku Gripex Hot MAX skontaktować się z lekarzem.
Jeśli pacjent przyjmuje leki będące antagonistami receptorów β-adrenergicznych - należy stosować lek ostrożnie.
Należy sprawdzić, czy stosowane inne leki nie zawierają paracetamolu, ze względu na ryzyko przedawkowania.
Nie należy stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie, przeziębieniu ani leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej (sympatykomimetyków).
Nie należy pić alkoholu w czasie przyjmowania leku, ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Należy skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.

Stosowanie leku Gripex HotAct MAX z innymi lekami
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi:
- paracetamol (substancja czynna znajdująca się w wielu preparatach stosowanych w przeziębieniu i grypie);
- tenylefrynę lub pseudoefedrynę (stosowane w objawowym leczeniu nieżytu nosa, czyli kataru);
- inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji);
- zydowudynę (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV).

Należy zasięgnąć opinii lekarza przed równoczesnym zastosowaniem z:
- lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna, kumaryna);
- lekami przeciwpadaczkowymi;
- barbituranami (leki działające nasennie i uspokajająco);
- lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (guanety-dyna, mekamylamina, metyldopa, rezerpina);
- indometacyną (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny);
- antagonistami receptorów B-adrenergicznych (leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i chorobach uktadu krążenia);
- trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.
Zawarty w leku kwas askorbowy zwiększa wchłanianie:
- glinu (znajdującego się w lekach zobojętniających sok żołądkowy);
- żelaza.

Stosowanie leku Gripex Hot MAX z jedzeniem i piciem
Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku - lek można stosować niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią
Nie stosować w okresie ciąży.
Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obstuga maszyn
Lek może zmniejszać zdolność koncentracji i upośledzać czas reakcji. Dlatego w czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Ważne informacje o niektórych składnikach leku Gripex Hot MAX
Lek zawiera cukier. Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem. Jedna saszetka zawiera 1,981 g sacharozy co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego.
Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Gripex Hot MAX może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należą do nich:
- zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka);
- zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem malej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami);
- zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;
- zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry;
- zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej;
- zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych;
- zaburzenia układu nerwowego: niepokój, bezsenność;
- zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość;
- zaburzenia krwi i uktadu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszona liczba jednego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Informacje dodatkowe:

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca: US Pharmacia Sp. z o.o., ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do: USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa, tel.+48 (22) 543 60 00.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus