Gripex Noc, tabletki powlekane, 6 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

7.64 zł

Producent: US PHARMACIA

Opis produktu

Od 1 lipca 2015 ustawowy zakaz sprzedaży wysyłkowej leku.

Gripex Noc jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, chlorowodorek pseudoefedryny, bromowodorek dekstrometorfanu i maleinian chlorfeniraminy 2mg, które zwalczają objawy przeziębienia, grypy i ułatwia zasypianie.

Skład:

(1 tabletka powlekana zawiera): paracetamol 500mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30mg, bromowodorek dekstrometorfanu 15mg, maleinian chlorfeniraminy 2mg. Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, błękit brylantowy, indygotyna; Skład otoczki: polidekstroza, tytanu dwutlenek, hypromeloza, błękit brylantowy, triacetyna, Makrogol 8000, Makrogol 400; Tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek czarny, alkohol n-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlenek, glikol propylenowy).

Działanie:

Gripex Noc jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa w wyniku czego zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Co w konsekwencji udrażnia nos. Dekstrometorfanu działa skutecznie przeciwkaszlowo, szczególnie w przypadku suchego, drażniącego kaszlu. Chlorfeniramina wykazuje łagodne działanie uspokajające i nasenne.

Wskazania:

* łagodzenie objawów przeziębinia, gryoy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Dawkowanie:

* Stosować doustnie.

* Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki przed snem (nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę).

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Gripex Noc w przypadku:

* nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku;

* wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;

* ciężkiej niewyi by lub nerek;

* wirusowego zapalenia wątroby;

* ciężkiego nadciśnienia tętniczego oraz niestabilnej choroby wieńcowej;

* choroby alkoholowej;

* stosowania inhibitorów MAO lub zydowudyny;

* dzieci w wieku poniżej 12 lat

Ciąża/karmienie:

* Nie stosować w okresie ciąży.

* Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Gripex Noc może powodować działania niepożądane:

* przyspieszenie akcji serca, granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia, nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi;

* senność, zawroty głowy, zmęczenie, omany;

* nudności i wymioty;

* kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, mogą wystąpić zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu;

* skórne reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, wysypka, napad astmy skrzelowej;

* reakcje nadwrażliwości typu I: obrzęk alergiczny, reakcja anafilaktyczna;

* uszkodzenie wątroby;

* rabdomioliza.

Informacje dodatkowe:

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus