Gripex, tabletki powlekane, 12 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

9.88 zł

Producent: US PHARMACIA

Opis produktu

Od 1 lipca 2015 ustawowy zakaz sprzedaży wysyłkowej leku.

Gripex jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, chlorowodorek pseudoefedryny i bromowodorek dekstrometorfanu, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 tabletka powlekana zawiera): paracetamol 325mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10mg. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia preżelowana, krzemionka koloidalna, kwas stearynowy, powidon, krospowidon; Otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, glikol polioksyetylenowy, polidekstroza, trójoctan glicerolu, żółcień pomarańczowa, Allura red AC. Nadruk: szelak, żelaza tlenek czarny, alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlenek, glikol propylenowy.

Działanie:

Gripex jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa w wyniku czego zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Co w konsekwencji udrażnia nos. Dekstrometorfanu działa skutecznie przeciwkaszlowo, szczególnie w przypadku suchego, drażniącego kaszlu.

Wskazania:

* doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Dawkowanie:

* Gripex należy stosować doustnie.

* Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 tabletek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
* Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę.

* Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę.
* Pokarm nie zmienia w sposób istotny wcłaniania leku.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Gripex jeśli:

* występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku;

* stosowane są jednocześnie inne leki zawierające paracetamol;

* stosowane są leki z grupy inhibitorów MAO, a także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania;

* występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;

* występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby;

* występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze;

* występuje choroba niedokrwienna serca;

* występuje choroba alkoholowa;

* występuje astma oskrzelowa.

* Lek nie powinien być przyjmowany przez dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ciąża/karmienie:

* Stosowanie leku Gripex w ciąży jest przeciwwskazane.

* Stosowanie leku Gripex w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Prowadzenie pojazdów:

Przyjmując lek Gripex należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Gripex może powodować działania niepożądane:

* przyspieszenie akcji serca, podwyższenie ciśnienia krwi, granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia,

* senność, zawroty głowy, zmęczenie, omany

* nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, uszkodzenie wątroby,

* skórne reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, wysypka,

* reakcja anafilaktyczna.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus