Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Ibum 200 mg, kapsułki, 60 szt.

Ibum 200 mg, kapsułki, 60 szt.

Cena: 17.44

Producent: HASCO-LEK

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Ibum zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Skład:

(1 kapsułka zawiera): ibuprofen 200 mg. Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Działanie:

Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Wskazania:

* bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie;
* bolesne miesiączkowanie;
* stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)

Dawkowanie:

* Ibum należy stosować doustnie.

* Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 200 mg do 400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin.

* Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 kapsułek) na dobę.
* Nie należy zwiększać zalecanej dawki.
* Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku u pacjentów:
* z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);
* z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem;
* u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii;
* z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnoscią nerek lub ciężką niewydolnością serca;
* przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
* ze skazą krwotoczną;
* u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża/karmienie:

* Ciąża - przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Nie należy stosować leku u kobiet w III trymestrze ciąży, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym.

* Karmienie piersią - przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo matej ilości i nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach.

Prowadzenie pojazdów:

Brak danych dotyczących wpływu leku IBUM na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu i sprawność psychofizyczną podczas stosowania leku w zalecanych dawkach i przez zalecany okres.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Ibum może powodować działania niepożądane:

* występujące często - ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd;

* występujące rzadko - biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych;
* występujące bardzo rzadko - smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku;

* występujące w pojedynczych przypadkach - depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs; zaostrzenie astmy, obiawy identyczne z aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja. W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Chronić przed światłem.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Nurofen Express Forte, kapsułki, 10 szt

Nurofen Express Forte, kapsułki, 10 szt

Nurofen Express Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.23

Do koszyka

MIG, tabletki powlekane, 400 mg, 20 szt

MIG, tabletki powlekane, 400 mg, 20 szt

MIG zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.57

Do koszyka

Ibuprom Sprint, kapsułki, 200 mg, 24 szt

Ibuprom Sprint, kapsułki, 200 mg, 24 szt

Ibuprom Sprint Caps zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

13.59

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

20.56

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

12.11

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

6.48

Do koszyka

Ibuprom Sprint, kapsułki, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint, kapsułki, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint Caps zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.99

Do koszyka

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 48 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 48 szt

Ibuprom Max zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

22.36

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Nexcare ColdHot Classic 11cm x 26cm, 1 szt

Nexcare ColdHot Classic 11cm x 26cm, 1 szt

Zimno-ciepły okład żelowy wielokrotnego użytku. Naturalna terapeutyczna moc zimna i ciepła.

więcej...

Produkt dostępny

32.92

Do koszyka

Voltaren Max 23,2mg/g, żel, 100g

Voltaren Max 23,2mg/g, żel, 100g

Voltaren MAX przynosi ulgę w bólu, redukuje stan zapalny i obrzęki występujące  okolicach mięśni i stawów.

więcej...

Produkt dostępny

33.60

Do koszyka

Altacet, żel, 75 g

Altacet, żel, 75 g

Altacet żel zawiera octanowinian glinu, który wykazuje działanie ściągające i przeciwobrzękowe, jednocześnie łagodząc dolegliwości bólowe.

więcej...

Produkt dostępny

13.17

Do koszyka

Reparil, tabletki dojelitowe, 40 szt

Reparil, tabletki dojelitowe, 40 szt

Reparil stosowany jest w obrzękach po miejscowych urazach.

więcej...

Produkt dostępny

24.63

Do koszyka

ABC Odporności cz.3 - Aloes, Laktoferyna, Betaglukan

2015-11-18

aloesALOES

Żel aloesowy otrzymywany jest z komórek miękiszowych wewnętzrnej części liści, uprzednio ściętych i pozbawionych skórki, pochodzących z różnych gatunków aloesów, np. Aloë vera (Aloë barbadensis) – aloes zwyczajny, Aloë ferox – aloes uzbrojony, Aloë arborescens – aloes drzewiasty...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław