Ibum Extra, tabletki powlekane, 200 mg + 30 , 10 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

7.26 zł

Producent: HASCO-LEK

Opis produktu

Ibum Extra jest lekiem złożonym. Zawiera: ibuprofen oraz chlorowodorek pseudoefedryny, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 tabletka powlekana zawiera): ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg. Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, lak żółcieni pomarańczowej E 110, dwutlenek tytanu E 171, lak żółcieni chinolinowej E 104.

Działanie:

Ibum Extra jest lekiem złożonym. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa w wyniku czego zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Co w konsekwencji udrażnia nos.

Wskazania:

* dorażne łagodzenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak:
- niedrożność nosa i zatok obocznych nosa,
- ból głowy,
- gorączka,
- bóle stawowo-mięśniowe.

Dawkowanie:

* Ibum Extra należy stosować doustnie.

* Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletek co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek.

* Tabletki stosować po posiłku.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Ibum Extra u osób:
* z nadwrażliwością na ibuprofen lub pseudoefedrynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego,
* u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały w wywiadzie objawy alergii w postaci nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
* z czynną lub w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
* ze skazą krwotoczną,
* z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
* przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
* z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową,
* u których wystąpiło zatrzymanie moczu,
* z nadczynnością tarczycy,
* z jaskrą z wąskim kątem,
* z krwotocznym udarem mózgu w wywiadzie lub występowaniem czynników ryzyka, które mogą zwiększać ryzyko krwotocznego udaru mózgu, na przykład w wyniku przyjmowania leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo;

* dzieci poniżej 12 roku życia.

Ciąża/karmienie:

* Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Ibum Extra może powodować działania niepożądane: dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego, biegunka, niestrawność, ból brzucha, nudności, zaparcia, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka; bóle i zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, szumy uszne lub reakcje psychotyczne; nieswoiste reakcje alergiczne i anafilaktyczne; reakcje ze strony układy oddechowego manifestujące się astmą, nasileniem astmy, skurczem oskrzeli lub dusznością, bardzo rzadko występuje obrzęk twarzy języka, krtani, zaburzenia rytmu serca, obniżenie ciśnienia tętniczego i wstrząs; reakcje skórne w postaci wysypki, świądu, pokrzywki, plamicy, obrzęku naczynioruchowego; małopłytkowość, agranulocytoza, niedokrwistość. Sporadycznie dermatoza pęcherzowa, zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna-rozpływna naskórka, wrzód żołądka lub krwawienie z żołądka, smołowate stolce, krwawe wymioty, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Leśniowskiego i Crohna, zaburzenia czynności wątroby, niewydolność nerek, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu, obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca. U osób z chorobami autoimmunologicznymi (np. z toczniem rumieniowatym) odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowych. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu w dużych dawkach może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru. Ze względu na zawartość pseudoefedryny w preparacie mogą wystąpić: zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zaczerwienienia, wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, zawroty głowy, przyspieszenie czynności serca, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność, osłabienia mięśni, drżenia, lęk, dezorientacja, małopłytkowość.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus