Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Ibum Forte, kapsułki, 400 mg, 24 szt

Ibum Forte, kapsułki, 400 mg, 24 szt

Cena: 9.99

Producent: HASCO-LEK

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Ibum Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Skład:

(1 kapsułka zawiera): ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Działanie:

Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Wskazania:

* bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie;
* bolesne miesiączkowanie;
* stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Dawkowanie:

* Ibum Forte należy stosować doustnie.

* Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 400 mg (1 kapsułka), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin.

* Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (3 kapsułki) na dobę.

* Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

* Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku u pacjentów:
* z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);
* z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem;
* u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii;
* z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnoscią nerek lub ciężką niewydolnością serca;
* przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
* ze skazą krwotoczną;
* u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża/karmienie:

* Ciąża - przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Nie należy stosować leku u kobiet w III trymestrze ciąży, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym.

* Karmienie piersią - przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo matej ilości i nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach.

Prowadzenie pojazdów:

Brak danych dotyczących wpływu leku IBUM na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu i sprawność psychofizyczną podczas stosowania leku w zalecanych dawkach i przez zalecany okres.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Ibum Forte może powodować działania niepożądane:

* występujące często - ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd;

* występujące rzadko - biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych;
* występujące bardzo rzadko - smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku;

* występujące w pojedynczych przypadkach - depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs; zaostrzenie astmy, obiawy identyczne z aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja. W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Chronić przed światłem.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Nurofen Express Forte, kapsułki, 10 szt

Nurofen Express Forte, kapsułki, 10 szt

Nurofen Express Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt niedostępny

7.67

MIG, tabletki powlekane, 400 mg, 20 szt

MIG, tabletki powlekane, 400 mg, 20 szt

MIG zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.62

Do koszyka

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki, 200 mg, 24 szt

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki, 200 mg, 24 szt

Ibuprom Sprint Caps zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

13.78

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

20.70

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

12.78

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

6.52

Do koszyka

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint Caps zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.83

Do koszyka

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 48 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 48 szt

Ibuprom Max zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

22.83

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Traumon, żel 50 g

Traumon, żel 50 g

Traumon to lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

więcej...

Produkt dostępny

19.56

Do koszyka

Bengay Maść Przeciwbólowa, maść, 50 g

Bengay Maść Przeciwbólowa, maść, 50 g

Bengay Maść Przeciwbólowa zawiera salicylan metylu i mentol, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

13.09

Do koszyka

Opokan, tabletki, 7,5 mg, 10 szt

Opokan, tabletki, 7,5 mg, 10 szt

Opokan zawiera meloksykam, który działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.35

Do koszyka

ABC Odporności cz.3 - Aloes, Laktoferyna, Betaglukan

2015-11-18

aloesALOES

Żel aloesowy otrzymywany jest z komórek miękiszowych wewnętzrnej części liści, uprzednio ściętych i pozbawionych skórki, pochodzących z różnych gatunków aloesów, np. Aloë vera (Aloë barbadensis) – aloes zwyczajny, Aloë ferox – aloes uzbrojony, Aloë arborescens – aloes drzewiasty...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław