Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Ibuprom, tabletki powlekane, 200 mg, 50 szt

Ibuprom, tabletki powlekane, 200 mg, 50 szt

Cena: 22.53

Producent: US PHARMACIA

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Ibuprom zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Skład:

(1 tabletka powlekana zawiera): ibuprofen 200 mg. Substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony, hydroksypropyloceluloza, glikol polietylenowy, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, węglan wapnia, guma akacjowa, tytanu dwutlenek, Opalux White AS 7000, wosk Carnauba, Opacode Black S-1-17823.

Działanie:

Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Wskazania:

* dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bole mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe;

* bóle miesiączkowe;

* gorączka (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Dawkowanie:

* Ibuprom należy stosować doustnie.

* Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: W doraźnym leczeniu: 1 do 2 tabletek doustnie co 4 godziny (nie należy stosować ilości większej niż 6 tabletek na dobę).

* Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

* Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku u pacjentów:
* z nadwrażliwością na Ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
* u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroldowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
* z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwu-nastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi wystę-pującymi po zastosowaniu NLPZ,
* z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
* przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
* w III trymestrze ciąży,
* ze skazą krwotoczną,

* u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża/karmienie:

* Ciąża - przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Nie należy stosować leku u kobiet w III trymestrze ciąży, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym.

* Karmienie piersią - przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo matej ilości i nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach.

Prowadzenie pojazdów:

Brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdow mechanicznych, obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu i sprawność psychofizyczną podczas stosowania leku w zalecanych dawkach i przez zalecany okres.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Ibuprom może powodować działania niepożądane:

* niezbyt często - ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd;

* rzadko - biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych;

* bardzo rzadko - smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podesztym wieku,
* w pojedynczych przypadkach opisywano - depresję, reakqe psychotyczne i szumy uszne, jatowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwa-wienie z nosa). Zanotowano również: rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozptywna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja , wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

Informacje dodatkowe:

Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Nurofen Express Forte, kapsułki, 10 szt

Nurofen Express Forte, kapsułki, 10 szt

Nurofen Express Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.23

Do koszyka

MIG, tabletki powlekane, 400 mg, 20 szt

MIG, tabletki powlekane, 400 mg, 20 szt

MIG zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.57

Do koszyka

Ibuprom Sprint, kapsułki, 200 mg, 24 szt

Ibuprom Sprint, kapsułki, 200 mg, 24 szt

Ibuprom Sprint Caps zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

13.59

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

20.56

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

12.11

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

6.48

Do koszyka

Ibuprom Sprint, kapsułki, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint, kapsułki, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint Caps zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.99

Do koszyka

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 48 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 48 szt

Ibuprom Max zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

22.36

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Reparil, tabletki dojelitowe, 40 szt

Reparil, tabletki dojelitowe, 40 szt

Reparil stosowany jest w obrzękach po miejscowych urazach.

więcej...

Produkt dostępny

24.63

Do koszyka

Voltaren Max 23,2mg/g, żel, 100g

Voltaren Max 23,2mg/g, żel, 100g

Voltaren MAX przynosi ulgę w bólu, redukuje stan zapalny i obrzęki występujące  okolicach mięśni i stawów.

więcej...

Produkt dostępny

33.60

Do koszyka

AMOL płyn doustny 250ml

AMOL płyn doustny 250ml

Amol to ziołowy lek idealny na wiele dolegliwości. Opakowanie 250ml.

więcej...

Produkt niedostępny

30.15

Nexcare ColdHot Classic 11cm x 26cm, 1 szt

Nexcare ColdHot Classic 11cm x 26cm, 1 szt

Zimno-ciepły okład żelowy wielokrotnego użytku. Naturalna terapeutyczna moc zimna i ciepła.

więcej...

Produkt dostępny

32.92

Do koszyka

Collaflex kapsułki, 60 szt

Collaflex kapsułki, 60 szt

Suplement diety. Kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy, witamina C

więcej...

Produkt dostępny

40.32

Do koszyka

Jak działają stabilizatory i opaski Futuro™?

2016-08-04

produkty FuturoStabilizatory Futuro™ są zaprojektowane tak, by zapewniały terapeutyczne odciążenie stawów, mięśni i ścięgien, ułatwiając im optymalne funkcjonowanie, co w efekcie pozwala pacjentom prowadzić życie zgodne ze swoimi upodobaniami. Wybierając produkty z rodziny Futuro™, możecie Państwo być pewni, że otrzymacie pełny komfort i niezawodną stabilizację, które są potrzebne, abyście mogli robić to, co lubicie najbardziej - spacerować po plaży, jeździć na rowerze z rodziną, czy uprawiać jogging...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław