Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 24 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

15.64 zł

Producent: US PHARMACIA

Opis produktu

Od 1 lipca 2015 ustawowy zakaz sprzedaży wysyłkowej leku.

Ibuprom Zatoki jest lekiem złożonym. Zawiera: ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 tabletka powlekana zawiera): ibuprofen 200 mg i pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg. Substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roslinny utwardzony, hydroksypropyloceluloza, makrogol, talk, zelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, wapnia węglan, guma akacjowa, skrobia kukurydziana, tytan dwutlenku laku żółcieni pomarańczowej, laku indygotyny, sodu benzoesan.

Działanie:

Ibuprom Zatoki jest lekiem złożonym. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Pseudoefedryna zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa w wyniku czego zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Co w konsekwencji udrażnia nos.

Wskazania:

Leczenie doraźne objawów występujących w przeziębieniu i grypie takich jak: bóle głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła, bóle mięśni.

Dawkowanie:

* Lek należy stosować doustnie. Tabletki powlekane należy połykać w całości, bez rozgryzania i popijać odpowiednią ilością wody.
* Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawka początkowa to 2 tabletki, następnie, w przypadku konieczności I do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.

* Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek.

* Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni bez zalecenia lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie stosować teku Ibuprom Zatoki:
* w przypadku uczulenia na ibuprofen, pseudoefediynę lub na którykolwiek z pozostałych składników teku, lub na inne niesteroidowe teki przeciwzapalne,
* u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych teków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki lub astmy,
* w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy czynnej lub w wywiadzie, perforacji lub krwawienia, również występujących po zastosowaniu NLPZ,
* w przypadku ciężkiej choroby układu krążenia takiej, jak choroba niedokrwienna serca, ciężkie nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz,
* w przypadku jaskry z wąskim kątem przesączania,
* w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby,
* w przypadku ciężkiej niewydolności nerek,
* w przypadku zatrzymania moczu,
* w przypadku nadczynności tarczycy,
* w przypadku skazy krwotocznej,
* w przypadku krwotocznego udaru mózgu w wywiadzie lub występowania czynników ryzyka, mogących zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, na przykład u pacjentów przyjmujących teki zwężające naczynia krwionośne lub inne leki zmniejszające przekrwienie, stosowane doustnie lub do nosa.

Ciąża/karmienie:

* Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Działania niepożądane:

Ibuprom Zatoki może powodować działania niepożądane:

* Częste działania niepożądane (1-10 pacjentów na 100): senność, zawroty głowy;
* Niezbyt częste działania niepożądane (1-10 pacjentów na 1000): reakcje nadwrażliwości, takie jak: pokrzywka i świąd; lęk, bezsenność, niepokój, omamy, bóle głowy; zapaść; zaburzenia smaku; kołatanie serca; ból brzucha, nudności i niestrawność;
* Rzadkie działania niepożądane (1-10 pacjentów na 10000): nieostre widzenie, zaburzenia wydzielania lez; biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty;
* Bardzo rzadkie działania niepożądane (

Informacje dodatkowe:

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus