Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Ketoprom, żel, 50 g

Ketoprom, żel, 50 g

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Producent: GlaxoSmithKline

Opis produktu

Ketoprom żel zawiera ketoprofen, jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Skład:

(1 g żelu zawiera): substancję czynną: ketoprofen 25 mg. Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, etanol 96%, glikol propylenowy, trolamina, karbomery

Działanie:

Żel Ketoprom zawiera ketoprofen, działający przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.

Wskazania:

Ketoprofen w postaci żelu jest stosowany miejscowo na skórę w:
* bólach pourazowych mięśni i stawów,
* zapaleniu ścięgien.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 15 lat: Stosuje się miejscowo, na skórę, 2 razy na dobę. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 1 tydzień. Niewielką ilość żelu 2 do 4 g (około 3 do 5 cm) nanieść
na skórę w obrębie bolesnego miejsca i masować przez kilka minut w celu lepszego wchłaniania.
Po użyciu leku należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Ketoprom żel, jeśli:
* u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na ketoprofen lub inny składnik leku albo na kwas acetylosalicylowy i jego pochodne lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
Nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w wywiadzie jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej.
* występują zmiany skórne, wysypka, wypryski, rany lub zakażenia skóry, uszkodzona skóra.
* u pacjenta występuje czynna lub występowała w przeszłości astma oskrzelowa lub choroba alergiczna,
* pacjentka jest w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

* jeśli u pacjenta występowała kiedykolwiek alergia skórna na kwas tiaprofenowy, fenobarbital, leki zmniejszające stężenie cholesterolu, kremy do opalania lub perfumy.
Nie należy stosować u dzieci poniżej 15 lat.

Ciąża/karmienie:

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Do piątego miesiąca ciąży ketoprofen w postaci żelu można stosować jedynie w razie zdecydowanej konieczności, na zalecenie lekarza. Stosowanie leku Ketoprom żel od szóstego miesiąca ciąży jest przeciwwskazane. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą opóźniać poród.
Ketoprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Nie opisano wpływu leku stosowanego miejscowo na skórę na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Ketoprom w postaci żelu może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

* Często: napad astmy oskrzelowej u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy i jego pochodne.
* Niezbyt często: Rumień, świąd, wysypka.
* Rzadko: Nadwrażliwość na światło, pęcherzykowe zapalenie skóry, pokrzywka.
Donoszono o miejscowych reakcjach skórnych, które mogą rozprzestrzeniać się poza miejsce stosowania produktu leczniczego.
* Bardzo rzadko: Nasilenie występującej wcześniej niewydolności nerek. Nudności, wymioty, biegunki lub zaparcia. Wynikają z przenikania substancji czynnej przez skórę, są więc uzależnione od ilości użytego żelu, leczonej powierzchni skóry, stopnia wchłaniania przez tkankę, czasu trwania terapii oraz zastosowania lub nie opatrunku.
W przypadku wystąpienia napadu astmy oskrzelowej lub zaobserwowania objawów reakcji uczuleniowej objawiającej się pojawieniem świądu, pokrzywki lub wysypki należy odstawić Ketoprom żel i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Informacje dodatkowe:

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować leku Ketoprom żel po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Brak produktów w tej kategorii

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Brak produktów w tej kategorii

Stosowanie leków doocznych przez osoby noszące soczewki kontaktowe

2013-03-12

oko1. W stanach zapalnych unikaj noszenia soczewek kontaktowych, szczególnie w przypadku infekcji wirusowych, bakteryjnych lub grzybiczych. Patogeny mogą gromadzić się w soczewkach, dodatkowo soczewki mogą podrażniać chore oko.

2. Soczewki noszone wcześniej wyrzuć, ponieważ mogą być źródłem ponownego zakażenia. Wylej płyn z pojemników do przechowywania soczewek...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław