Ketospray Forte, płyn, 25 g

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

42.99 zł

Producent: Angelini

Opis produktu

Ketospray Forte zawiera ketoprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego.

Skład:

(1 g leku zawiera): 100 mg ketoprofenu. 1 dawka z dozownika (0,2 ml) zawiera 20 mg ketoprofenu. Inne składniki leku to: glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, lecytyna sojowa, etanol bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu wodorotlenek, olejek miętowy, woda oczyszczona.

Działanie:

Lek Ketospray Forte zawiera substancję czynną ketoprofen, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Wskazania:

Wskazaniem do stosowania leku Ketospray Forte jest miejscowe, objawowe leczenie bólu i zapalenia tkanek miękkich (w tym w następstwie zwichnięć, skręceń i stłuczeń).

Dawkowanie:

Lek Ketospray Forte należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek Ketospray Forte stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat. Zazwyczaj stosowana dawka to 3 do 6 rozpyleń leku na okolicę objętą dolegliwościami, dwa do trzech razy na dobę.
Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni. W razie braku poprawy należy zgłosić się do lekarza. Maksymalna dawka dobowa wynosi 18 rozpyleń, co odpowiada 360 mg ketoprofenu.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Ketospray Forte:
* Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ketoprofen lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Ketospray Forte.
* Jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiła reakcja uczuleniowa na kwas acetylosalicylowy i (lub) na którykolwiek inny lek z grupy NLPZ.
* W ostatnich trzech miesiącach ciąży (patrz punkt dotyczący ciąży i karmienia piersią).

Ciąża/karmienie:

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Leku Ketospray Forte nie wolno stosować u kobiet podczas trzech ostatnich miesięcy ciąży a w trakcie pierwszych sześciu miesięcy ciąży lek powinien być stosowany z zachowaniem ostrożności i tylko w przypadkach niezbędnie koniecznych.
Nie wiadomo czy ketoprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Dlatego nie zaleca się stosowania leku Ketospray Forte u kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Brak jest danych dotyczących wpływu ketoprofenu, stosowanego miejscowo na skórę, na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Ketospray Forte może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane po miejscowym zastosowaniu ketoprofenu występują niezbyt często lub rzadko. Należą do nich odczyny uczuleniowe skórne oraz dotyczące dróg oddechowych (istnieje możliwość wystąpienia ataku astmy, szczególnie u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy i (lub) inne niesteroidowe leki przeciwzapalne). W takich przypadkach stosowanie leku jest przeciwwskazane.

* Niezbyt często: rumień, świąd, wyprysk.
* Rzadko: reakcje nadwrażliwości na światło, wyprysk pęcherzowy, pokrzywka.
* Bardzo rzadko: obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna powodująca obrzęk twarzy lub gardła), zwiększenie przewlekłej niewydolności nerek, reakcje anafilaktyczne (natychmiastowe reakcje alergiczne).
Inne możliwe działania (dotyczące przewodu pokarmowego i nerek) wynikają z przenikania substancji czynnej przez skórę, a więc są uzależnione od: zastosowanej dawki ketoprofenu, powierzchni skóry, stopnia wchłaniania przez tkankę, długości okresu leczenia oraz zastosowania, lub nie, opatrunku.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus