Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Loratadyna Pylox, tabletki, 10mg, 10 szt

Loratadyna Pylox, tabletki, 10mg, 10 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Producent: GALENA WROCŁAW

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Zyx Bio, tabletki powlekane, 7 szt

Zyx Bio, tabletki powlekane, 7 szt

Zyx Biojest lekiem przeciwalergícznyrn, który stosuje się w leczeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, przewleklą pokrzywką o nieznanej przyczynie.

więcej...

Produkt dostępny

10.31

Do koszyka

Allegra, tabletki, 120mg, 10 szt

Allegra, tabletki, 120mg, 10 szt

Lek przeciwalergiczny zawierający feksofenadryny chlorowodorek.

więcej...

Produkt dostępny

11.31

Do koszyka

Loratan Pro, kapsułki, 10mg, 10 szt

Loratan Pro, kapsułki, 10mg, 10 szt

Loratan Pro zawiera loratadynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

8.15

Do koszyka

Flonidan Control tabletki, 10 szt

Flonidan Control tabletki, 10 szt

Flonidan Control jest lekiem przeciwalergicznym, łagodzącym objawy reakcji alergicznej.

więcej...

Produkt dostępny

9.29

Do koszyka

Claritine Allergy, tabletki, 10mg, 7 szt

Claritine Allergy, tabletki, 10mg, 7 szt

Claritine SPE zawiera loratadynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

16.15

Do koszyka

Zyrtec UCB, tabletki powlekane, 10mg, 7 szt

Zyrtec UCB, tabletki powlekane, 10mg, 7 szt

Zyrtec UCB zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

9.15

Do koszyka

CetAlergin Ten, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

CetAlergin Ten, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

CetAlerin Ten zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

8.99

Do koszyka

Amertil Bio, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

Amertil Bio, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

Amertil Bio zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

5.76

Do koszyka

Opis produktu

Loratadyna Pylox zawiera loratadynę, która działa przeciw alergicznie.

Skład:

(1 tabletka zawiera): loratadynę 10 mg. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, magnezu stearynian.

Działanie:

Loratadyna jest długo działającym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1.

Hamuje działanie histaminy powodującej między innymi występowanie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie.

Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego.

Początek działania obserwuje się po 1 - 3 godzinach.

Wskazania:

* leczenie objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa,

* leczenie objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

* Lek stosowany doustnie.

* Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę.


* U dzieci w wieku od 2 do 12 lat stosuje się dawkę w zależności od masy ciała: masa ciała większa niż 30 kg: 10mg(1 tabletka) raz na dobę; masa ciała mniejsza niż 30 kg: 5 mg (pół tabletki) raz na dobę.

* U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy zastosować mniejszą dawkę początkową. U pacjentów dorosłych i dzieci o masie ciała większej niż 30 kg z ciężką niewydolnością wątroby zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 10 mg (1 tabletka) co drugi dzień, a u dzieci o masie ciała 30 kg lub mniejszej - 5 mg (pół tabletki) co drugi dzień.

* Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Loratadyna Pylox:
* u pacjentów z nadwrażliwością na loratadynę lub którykolwiek składnik leku,
* u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Ciąża/karmienie:

* Nie należy stosować leku Loratadyna Pylox u kobiet w ciąży.

* Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, jednak w przypadku wystąpienia nasilonych działań niepożądanych (lek może powodować senność) należy zachować ostrożność.

Działania niepożądane:

* Działania niepożądane obserwowane u dzieci w wieku od 2 do 12 lat: ból głowy, nerwowość i zmęczenie.

* Działania niepożądane obserwowane u dorosłych i młodzieży: senność, ból głowy, zwiększenie apetytu i bezsenność. Inne działania niepożądane, obserwowane bardzo rzadko, to: anafilaksja (ciężka reakcja alergiczna), zawroty głowy, przyspieszenie czynności serca, kołatanie serca, nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka, nieprawidłowa czynność wątroby, wysypka, łysienie i zmęczenie.

Informacje dodatkowe:

Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Leczenie należy przerwać na około 48 godzin przed terminem wykonania testów skórnych, ponieważ loratadyna może powodować fałszywie ujemne wyniki tych testów.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Zyx Bio, tabletki powlekane, 7 szt

Zyx Bio, tabletki powlekane, 7 szt

Zyx Biojest lekiem przeciwalergícznyrn, który stosuje się w leczeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, przewleklą pokrzywką o nieznanej przyczynie.

więcej...

Produkt dostępny

10.31

Do koszyka

Allegra, tabletki, 120mg, 10 szt

Allegra, tabletki, 120mg, 10 szt

Lek przeciwalergiczny zawierający feksofenadryny chlorowodorek.

więcej...

Produkt dostępny

11.31

Do koszyka

Loratan Pro, kapsułki, 10mg, 10 szt

Loratan Pro, kapsułki, 10mg, 10 szt

Loratan Pro zawiera loratadynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

8.15

Do koszyka

Flonidan Control tabletki, 10 szt

Flonidan Control tabletki, 10 szt

Flonidan Control jest lekiem przeciwalergicznym, łagodzącym objawy reakcji alergicznej.

więcej...

Produkt dostępny

9.29

Do koszyka

Claritine Allergy, tabletki, 10mg, 7 szt

Claritine Allergy, tabletki, 10mg, 7 szt

Claritine SPE zawiera loratadynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

16.15

Do koszyka

Zyrtec UCB, tabletki powlekane, 10mg, 7 szt

Zyrtec UCB, tabletki powlekane, 10mg, 7 szt

Zyrtec UCB zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

9.15

Do koszyka

CetAlergin Ten, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

CetAlergin Ten, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

CetAlerin Ten zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

8.99

Do koszyka

Amertil Bio, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

Amertil Bio, tabletki powlekane, 10mg, 10 szt

Amertil Bio zawiera cetyryzynę, która działa przeciw alergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

5.76

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Calcium Alergo Plus, tabletki musujące, 16 szt

Calcium Alergo Plus, tabletki musujące, 16 szt

Calcium Alergo Plus jest połączeniem trzech aktywnych składników: wapnia, kwercetyny i cynku. Wskazany w okresach pylenia dla alergików.

więcej...

Produkt dostępny

4.36

Do koszyka

Otrivin Allergy, aerozol, 15 ml

Otrivin Allergy, aerozol, 15 ml

Otrivin Allergy jest lekiem złożonym. Zawiera: fenylefrynę i dimetyndenu maleinia, które udrażnia nos, ułatwia oddychanie i działają przeciwalergicznie.

więcej...

Produkt dostępny

19.60

Do koszyka

Fenistil, żel, 1 mg/g, 30g

Fenistil, żel, 1 mg/g, 30g

Fenistil żel zawiera dimetyndenu maleinian, który hamuje działanie histaminy - związku odpowiedzialnego za reakcje alergiczne.

więcej...

Produkt dostępny

19.96

Do koszyka

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór 10 ml

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór 10 ml

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), Azelastini hydrochloridum. Allergodil, aerozol do nosa, roztwór należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Leki przeciwhistaminowe działają przez zapobieganie działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

więcej...

Produkt dostępny

28.92

Do koszyka

Hydrocortisonum Aflofarm, krem,  0,5%, 15g

Hydrocortisonum Aflofarm, krem, 0,5%, 15g

Krem Hydrocortisonum Aflofarm zawiera hydrocortisonu octan, który działa miejscowo przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

8.71

Do koszyka

Disnemar dla dorosłych, aerozol, 25 ml

Disnemar dla dorosłych, aerozol, 25 ml

Disnemar zawiera fizjologiczny roztwór soli morskiej, który udrażnia, nawilża i oczyszcza nos.

więcej...

Produkt dostępny

19.89

Do koszyka

ABC Odporności cz.1 - Odporność immunologiczna

2015-09-10

odporność immunologicznaZ definicji odporność określana jest jako niepodatność organizmu na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak brak pokarmu, brak wody, obecność toksyn, pasożytów, czy też mikroorganizmów chorobotwórczych. Szczególnym przypadkiem odporności jest odporność immunologiczna...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław