Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

MIG, tabletki powlekane, 400 mg, 20 szt

MIG, tabletki powlekane, 400 mg, 20 szt

Cena: 7.62

Producent: BERLIN CHEMIE

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

MIG zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Skład:

(1 tabletka powlekana zawiera): ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydzianą, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, hypromeloza, makrogol 4000, powidon K 30, tytanu dwutlenek (E 171).

Działanie:

Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Wskazania:

* ból o łagodnym i umiarkowanym nasileniu;
* gorączka.

Dawkowanie:

* MIG należy stosować doustnie.

* Dzieci 6-9 lat (20kg-29kg) - 1/2 tabletki (200 mg ibuprofenu). Maksymalna dawka dobowa wynosi 600 mg.
* Dzieci 10-12 lat (30kg-39kg) - 1/2 tabletki (200 mg ibuprofenu). Maksymalna dawka dobowa wynosi 800 mg.
* Młodzież powyżej 12 lat i dorośli - 1/2 - 1 tabletki (200mg - 400mg ibuprofenu). Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg.
* Tabletki powlekane należy połykać w całości popijając dużą ilością płynu (np. szklanką wody) podczas lub po posiłku.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku MIG:
* w przypadku alergii na substancję czynną ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych;
* jeśli u pacjenta w przeszłości występowały reakcje alergiczne po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
* w niespecyficznych zaburzeniach krwiotworzenia;
* w czynnej lub nawracającej w wywiadzie chorobie wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawieniach z przewodu pokarmowego;
* w przypadku perforacji lub krwawień z przewodu pokarmowego, związanych z wcześniejszym leczeniem NLPZ;
* jeśli u gacjenta występuje krwawienie mózgowe lub inne czynne krwawienie;
* w ciężkiej niewydolności nerek, wątroby lub serca;
* u dzieci poniżej 6 roku życia.

Ciąża/karmienie:

* W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia MIG, należy powiadomić o tym lekarza. Ibuprofen można stosować wyłącznie w pierwszych 6 miesiącach ciąży po konsultacji z lekarżem. Ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań u matki i dziecka, leku MIG nie należy stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

* Substancja czynna ibuprofen i produkty jej rozpadu przedostają się do mleka kobiet karmiących piersią jedynie w niewielkich ilościach. Ponieważ nie stwierdzono jak dotąd szkodliwego wpływu tej ilości leku nä stan zdrowia dziecka, podczas krótkotrwałego stosowania przerywanie karmienia piersią nie jest zazwyczaj konieczne. Jednak podczas dłuższego stosowania iub w przypadku stosowania dużych dawek przerwanie karmienia powinno zostać rozważone.

Prowadzenie pojazdów:

Ponieważ podczas stosowania dużych dawek leku MIG mogą wystąpić działania niepożądane dotyczące ośrodkowego układu nerwowego, takie jak zmęczenie i zawroty głowy, w pojedynczych przypadkach czas reakcji oraz zdolność do aktywnego uczestniczenia w ruchu drogowym i obsługi maszyn może być ograniczona.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Ibuprom MIG może powodować działania niepożądane:

* niezbyt często - ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd;

* rzadko - biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych;

* bardzo rzadko - smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podesztym wieku,
* w pojedynczych przypadkach opisywano - depresję, reakqe psychotyczne i szumy uszne, jatowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwa-wienie z nosa). Zanotowano również: rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozptywna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja , wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Nurofen Express Forte, kapsułki, 10 szt

Nurofen Express Forte, kapsułki, 10 szt

Nurofen Express Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt niedostępny

9.41

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki, 200 mg, 24 szt

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki, 200 mg, 24 szt

Ibuprom Sprint Caps zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

13.45

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 48 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

20.70

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 24 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

12.78

Do koszyka

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

Nurofen Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

6.52

Do koszyka

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint Caps zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.81

Do koszyka

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 48 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 48 szt

Ibuprom Max zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

22.84

Do koszyka

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 24 szt

Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 24 szt

Ibuprom Max zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

13.17

Do koszyka

Beta-hydroksykwasy BHA

2013-06-17

beta-hydroksykwasy na cerę trądzikowąBHA to hydroksykwasy rozpuszczalne w tłuszczach, posiadające zdolność do przenikania przez warstwę sebum znajdującą się na powierzchni naskórka. Pozwala to na utworzenie związku na podłożu oleistym, dzięki czemu kwas wniknie do porów skóry i tam rozpocznie proces złuszczania.

Beta-hydroksykwasy potrafią również wniknąć w głąb mieszka włosowego – co ma duże znaczenie przy leczeniu trądziku. Kwasy BHA polecane są więc głównie dla cer mieszanych, tłustych i trądzikowych...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław