Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Naproxen 10% Hasco, żel, 50 g

Naproxen 10% Hasco, żel, 50 g

Cena: 6.66

Producent: HASCO-LEK

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Naproxen żel jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Skład:

(1 g żelu zawiera): Substancję czynną: Naproksen (Naproxenum) 100 mg. Substancje pomocnicze: Karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, lewomentol, chloralu wodzian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Działanie:

Lek przeznaczony do stosowania na skórę. Naproksen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lewomentol wywołuje na skórze uczucie chłodu i działa miejscowo znieczulająco, powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwia przenikanie naproksenu do zmienionych chorobowo tkanek. Wodzian chloralu dzięki właściwościom lekko drażniącym powoduje korzystne, odruchowe rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Wskazania:

Lek stosuje się miejscowo przeciwbólowo i przeciwzapalnie w bólach mięśni i stawów:
* w chorobie zwyrodnieniowej stawów,
* w urazach tkanek miękkich,
* w urazach stawów i ścięgien.

Dawkowanie:

Lek do stosowania miejscowego na skórę.
Lek należy nakładać 4 do 5 razy na dobę na bolące miejsce i delikatnie wmasowywać. Na powierzchnię skóry ok. 7 cm na 7 cm stosuje się pasek żelu długości 1 cm.
Po naniesieniu żelu na skórę należy dokładnie umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.
W razie wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku do ustąpienia objawów, w razie nie ustąpienia objawów należy zgłosić się do lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować żelu Naproxen HASCO:
* jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - naproksen lub na którykolwiek z pozostałych składników leku,
* jeżeli występuje nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. na kwas acetylosalicylowy),
* u dzieci do lat 3.

Ciąża/karmienie:

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Naproksenu nie należy stosować w czasie ciąży z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza. Stosowanie naproksenu w ciąży wymaga starannego rozważenia potencjalnych korzyści dla matki oraz płodu, szczególnie w I i III trymestrze ciąży.
Nie należy stosować podczas karmienia piersią. Naproksen przenika do mleka kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Brak danych dotyczących działań niepożądanych po zastosowaniu naproksenu mających wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych będących w ruchu.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Naproxen HASCO może powodować działania niepożądane.
Po zastosowaniu leku mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne: nadwrażliwość, zaczerwienienie, podrażnienie, zwykle przemijające po odstawieniu leku.
W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy niepożądane wynikające z ogólnego działania naproksenu (np. nudności biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości). Możliwe są reakcje uwrażliwienia na światło. Rzadko mogą wystąpić rumień, świąd, pieczenie. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Informacje dodatkowe:

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Voltaren Emulgel 1%, żel, 50 g

Voltaren Emulgel 1%, żel, 50 g

Voltaren Emulgel 1% wykazuje miejscowe działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

więcej...

Produkt dostępny

14.81

Do koszyka

Traumon, żel 50 g

Traumon, żel 50 g

Traumon to lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

więcej...

Produkt dostępny

18.19

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

FUTURO Comfort Opaska kolana, rozm. L

FUTURO Comfort Opaska kolana, rozm. L

Opaska kolana poprzez delikatny ucisk działa wspomagająco na mięśnie, ścięgna i wiązadła oraz wymusza anatomiczne ustawienie.

więcej...

Produkt dostępny

29.24

Do koszyka

Altacet, żel, 75 g

Altacet, żel, 75 g

Altacet żel zawiera octanowinian glinu, który wykazuje działanie ściągające i przeciwobrzękowe, jednocześnie łagodząc dolegliwości bólowe.

więcej...

Produkt dostępny

12.63

Do koszyka

Aescin, tabletki, 30 szt.

Aescin, tabletki, 30 szt.

Lek Aescin działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie oraz poprawia stan napięcia naczyń krwionośnych.

więcej...

Produkt dostępny

15.65

Do koszyka

Opokan, tabletki, 7,5 mg, 10 szt

Opokan, tabletki, 7,5 mg, 10 szt

Opokan zawiera meloksykam, który działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.34

Do koszyka

Ibum Forte, kapsułki, 400 mg, 24 szt

Ibum Forte, kapsułki, 400 mg, 24 szt

Ibum Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

9.99

Do koszyka

Alergia u kobiet w ciąży

2013-04-23

alergia a ciążaŁagodny przebieg alergii nie stanowi zagrożenia dla przebiegu ciąży i rozwoju płodu. Zagrożenie pojawia się w przypadku ciężkiego niekontrolowanego przebiegu astmy. Wówczas zwiększa się ryzyko niedotlenienia wewnątrzmacicznego płodu przez zaburzony przepływ maciczno-łożyskowy, co może mieć poważne następstwa...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław