Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Otrivin Allergy, aerozol, 15 ml

Otrivin Allergy, aerozol, 15 ml

Cena: 17.67

Producent: NOVARTIS

Dostępność: Produkt dostępny

Możesz kupić taniej! zasugeruj

opcje wysyłki...

Opis produktu

Otrivin Allergy jest lekiem złożonym. Zawiera: fenylefrynę i dimetyndenu maleinia, które udrażnia nos, ułatwia oddychanie i działają przeciwalergicznie.

Skład:

(1 ml roztworu zawiera): fenylefryna 0,3536 mg oraz dimetyndenu maleinian 0,0354 mg. Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, sodu wodorofosforan bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sorbitol, olejek lawendowy deterpenowany, woda oczyszczona. Butelka z rozpyplaczem zawiera 15 ml roztworu.

Działanie:

Otrivin Allergy jest lekiem złożonym. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Maleinian dimetyndenu hamuje działanie histaminy odpowiadającej za reakcje alergiczne.

Wskazania:

* leczenie objawów przeziębienia z przekrwieniem błony śluzowej nosa;

* ostre bądź przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa;

* leczenie kataru siennego (alergicznego);

* wspomagająco w zapaleniu zatok;

* wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego.

Dawkowanie:

* Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania do nosa.

* Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 1 do 2 dawek do każdego otworu nosowego 3 do 4 razy na dobę.

* Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Otrivin Allergy:

* jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na fenylefrynę, dimetyndenu maleinian lub którykolwiek z pozostałych składników leku Otrivin Allergy;

* w przypadku zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa;

* jeśli pacjent przyjmuje obecnie inhibitory monoaminooksydazy lub przyjmował te leki w ciągu ostatnich 14 dni;

* u dzieci poniżej 6 roku życia.

Ciąża/karmienie:

* Nie należy stosować leku Otrivin Allergy w czasie ciąży.

* Nie należy stosować leku Otrivin Allergy w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Otrivin Allergy może powodować działania niepożądane: pieczenie w miejscu podania, suchość i podrażnienie błony śluzowej nosa.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór 10 ml

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór 10 ml

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), Azelastini hydrochloridum. Allergodil, aerozol do nosa, roztwór należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Leki przeciwhistaminowe działają przez zapobieganie działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

więcej...

Produkt dostępny

28.94

Do koszyka

Betadrin WZF, krople, 10 ml

Betadrin WZF, krople, 10 ml

Betadrin WZF krople są lekiem złożonym. Zawierają: difenhydraminy chlorowodorek oraz nafazoliny azotan, które udrażniają nos i ułatwiają oddychanie.

więcej...

Produkt dostępny

7.85

Do koszyka

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór 10 ml

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór 10 ml

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), Azelastini hydrochloridum. Allergodil, aerozol do nosa, roztwór należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Leki przeciwhistaminowe działają przez zapobieganie działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

więcej...

Produkt dostępny

28.94

Do koszyka

Allegra, tabletki, 120mg, 10 szt

Allegra, tabletki, 120mg, 10 szt

Lek przeciwalergiczny zawierający feksofenadryny chlorowodorek.

więcej...

Produkt dostępny

11.32

Do koszyka

Polcrom, 2%, krople do oczu, 2 x 5 ml

Polcrom, 2%, krople do oczu, 2 x 5 ml

Polcrom, krople do oczu łagodzą objawy alergicznego zapalenia spojówek.

więcej...

Produkt dostępny

8.61

Do koszyka

Calperos 500, kapsułki, 200 mg Ca, 30 szt

Calperos 500, kapsułki, 200 mg Ca, 30 szt

CALPEROS zawiera węglan wapnia, który jest dla organizmu źródłem wapnia zjonizowanego.

więcej...

Produkt dostępny

12.99

Do koszyka

Calcium Teva, tabletki musujące, 12 szt + 2 szt

Calcium Teva, tabletki musujące, 12 szt + 2 szt

Calcium Pliva to suplement diety, który zawiera wapń. Stosowany jako substytucja wapnia w codziennej diecie.

więcej...

Produkt dostępny

2.95

Do koszyka

Calcium Polfarmex o smaku truskawkowym, syrop, 150ml

Calcium Polfarmex o smaku truskawkowym, syrop, 150ml

Syrop Calcium Polfarmex o smaku truskawkowym to preparat stosowany w profilaktyce i leczeniu następstw niedoborów wapnia w organizmie.

więcej...

Produkt dostępny

7.91

Do koszyka

Hydrocortisonum Aflofarm, krem,  0,5%, 15g

Hydrocortisonum Aflofarm, krem, 0,5%, 15g

Krem Hydrocortisonum Aflofarm zawiera hydrocortisonu octan, który działa miejscowo przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

7.49

Do koszyka

Fenistil, żel, 1 mg/g, 30g

Fenistil, żel, 1 mg/g, 30g

Fenistil żel zawiera dimetyndenu maleinian, który hamuje działanie histaminy - związku odpowiedzialnego za reakcje alergiczne.

więcej...

Produkt dostępny

19.98

Do koszyka

Ząbkowanie

2013-05-23

Ząbkowanie u maluchówJest naturalnym procesem - wyrzynaniem się zębów mlecznych u niemowląt. U poszczególnych noworodków przebieg ten może się znacznie różnić.

Ząbkowanie zwykle zaczyna się około 5-7 miesiąca życia i kończy na przełomie 2-3 roku życia. Jako pierwsze wyrzynają się siekacze środkowe dolne, następnie siekacze dolne, a na końcu siekacze boczne dolne. Dopiero po kilku miesiącach zaczynają wyrastać zęby trzonowe...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław