Panadol Extra, 12 tabl

6.78 zł

Producent: GlaxoSmithKline

Dostępność: Produkt dostępny

Cena: 6.78 zł

Koszty dostawy:

  • Darmowa dostawa od 169 zł
  • Odbiór Osobisty: 0.00 zł
  • Przesyłka Kurierska Ekonomiczna (2-5 dni): 7.89 zł
  • Przesyłka Kurierska ekspresowa (1-2 dni): 14.00 zł

inne opcje wysyłki...

Opis produktu

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Skład:

Substancjami pomocniczymi leku są paracetamol i kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny. Ponadto lek zawiera skrobię żelowaną, skrobię kukurydzianą, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmelozę sodową (typ A). Otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, triacetynę.

Działanie:

Panadol Extra zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie lecznicze preparatu jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania:

Lek działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bólach menstruacyjnych. Panadol Extra może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat doustnie, w zależności od nasilenia dolegliwości, 1-2 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Panadol Extra. Przedawkowanie paracetamolu może spowodować uszkodzenie wątroby.

W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre. W przypadku pominięcia dawki leku Panadol Extra Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przeciwwskazania:

Nie przyjmować leku Panadol Extra w razie:
- nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol, kofeinę lub inny składnik leku,
- choroby alkoholowej,
- ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
- zaburzeń rytmu serca,
- bezsenności.

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:
- niewydolności wątroby i nerek,
- niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobínowej).

Ciąża/karmienie:

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Prowadzenie pojazdów:

Stosowanie leku Panadol Extra nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek Panadol Extra może powodować działania niepożądane. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia: - reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy, - wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej, - problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, - sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, - zaburzeń czynności wątroby. Powyższe reakcje występują bardzo rzadko tj. u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów. U niektórych osób w czasie stosowania leku Panadol Extra mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Informacje dodatkowe:

W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol. Lek zawiera kofeinę. Podczas stosowania leku należy unikać nadmiernego spożycia kofeiny. Nadmierne spożycie kofeiny może powodować trudności z zasypianiem, drżenie i nieprzyjemne uczucie w klatce piersiowej spowodowane kołataniem serca. Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus