Tabcin Trend, kapsułki miękkie, 20 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Nie można określić ceny dla tego produktu

Producent: BAYER

Opis produktu

Tabcin jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek i chlorfenyraminy maleinia, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 kapsułka zawiera): paracetamol 250mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30mg i chlorfenyraminy maleinia 2mg. Substancje pomocnicze: barwnik FD & C niebieski 1 (E133), czerwień koszenilowa A, 80% (E124), żelatyna, glicerol 85%, glikol polietylenowy 400, powidon K30, glikol propylenowy, woda oczyszczona, sorbitol 70%, szelak, tytanu dwutlenek (E 171).

Działanie:

Tabcin jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok w przebiegu kataru i grypy, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie. Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu grypy i przeziębienia.

Wskazania:

* łagodzenie objawów grypy i przeziębienia przebiegających z gorączką, katarem, bólem gardła i drapaniem w gardle, kichaniem, bólem głowy, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok oraz uczuciem ogólnego rozbicia.

Dawkowanie:

* Dorośli i młodzież (od 15 roku życia): dwie kapsułki połknąć, popijając niewielką ilością wody.

* Powyższą dawkę można przyjmować co 4 godziny, jednak nie częściej niż 3 razy w ciągu doby.
* Nie przyjmować leku dłużej niż przez 5 dni.

Przeciwwskazania:

Nie stocować leku Tabcin Trend
* jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku Tabcin TYend,
* jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę układu oddechowego, taką jak przewlekłe zapalenie oskrzeli czy rozedma;
* jeśli u pacjenta występuje jaskra, przerost prostaty, choroba serca, nadciśnienie, cukrzyca lub nadczynność tarczycy;
* jeśli u pacjenta stwierdzono wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
* jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 2 tygodni leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) lub przyjmuje AZT (zydowudyna).
* jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność wątroby lub nerek
* u dzieci do 15 roku życia.

Ciąża/karmienie:

* Tabcin Trend nie powinien być stosowany w czasie ciąży, a szczególnie w jej pierwszym trymestrze.
* Składniki preparatu przenikają do mleka kobiet karmiących piersią, dlatego leku nie należy stosować w okresie karmieiia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ponieważ lek może zaburzać sprawność psychofizyczną. Nie należy obsługiwać żadnych urządzeń mechanicznych i posługiwać się niebezpiecznymi narzędziami.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Tabcin Trend może powodować działania niepożądane:
* Zaburzenia układu nerwowego: senność, suchość w jamie ustnej, pobudliwość, niepokój, zawroty głowy, bezsenność, strach, drżenia, halucynacje, napady padaczki.
* Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: problemy z oddychaniem; u pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne może czasami dochodzić do nasilenia się objawów astmy .

* Zaburzenia żołądka i jelit; nudności, wymioty.
* Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rumień, bardzo rzadko reakcje alergiczne z zapalnymi zmianami skórnymi.
* Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zaburzeniach w składzie krwi, takie jak: zmniejszenie liczby krwinek oraz anemia aplastyczna. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: bóle głowy.
* Zaburzenia serca: odruchowe spowolnienie czynności serca, nadciśnienie, przyspieszenie akcji serca, kołatanie serca.

* Zaburzenia nerek i dróg moczowych: trudności z oddawaniem moczu, uszkodzenie nerek.
* Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko opisywano reakcje nadwrażliwości, takie jak: obrzęk naczynioruchowy, zespół zaburzeń oddechowych, zwiększona potliwość, nudności, spadek ciśnienia tętniczego lub wstrząs.
* Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: uszkodzenie wątroby, ciężkie uszkodzenie wątroby w przypadku przedawkowania.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w mieiscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus