Theraflu ExtraGRIP, saszetki, 10 szt

16.39 zł

Producent: NOVARTIS

Dostępność: Produkt dostępny

Cena: 16.39 zł

Koszty dostawy:

  • Darmowa dostawa od 169 zł
  • Odbiór Osobisty: 0.00 zł
  • Przesyłka Kurierska ekonomiczna (2-5 dni): 7.89 zł
  • Przesyłka Kurierska ekspresowa (1-2 dni): 14.00 zł

inne opcje wysyłki...

Opis produktu

Theraflu ExtraGRIP jest lekiem złożonym. Zawiera: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i maleinian feniraminy, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy.

Skład:

(1 saszetka zawiera): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg. Substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Działanie:

Theraflu ExtraGRIP jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.

Wskazania:

* leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.

Dawkowanie:

* Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.

* Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody.

* Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki.

* W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach.

* W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.

* Nie przyjmować leku dłużej niż przez 5 dni.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGRIP w przypadku:
* nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku,
* aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitoryów MAO,
* u dzieci poniżej 12 lat,
* stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania,
* współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy),
* wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo - 6-fosforanowej (G-6-P).

Ciąża/karmienie:

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Prowadzenie pojazdów:

Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu Theraflu ExtraGRIP nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Theraflu ExtraGRIP może powodować działania niepożądane:

* reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypki, napady astmy (zwłaszcza 5 -10% populacji osób z nietolerancją kwasu acetylosalicylowego),
* zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej,
* senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość. Rzadziej obserwowano śpiączkę, napady padaczki, zaburzenia ruchów dowolnych, zmiany
w zachowaniu. Bezsenność i kłopoty ze snem występują rzadziej, dotyczą zwłaszcza dzieci,
* przyspieszenie czynności serca, kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), zwolnienie czynności serca,
* trombocytopenia, leukopenia, niedokrwistość hemolityczna a w pojedynczych przypadkach agranulocytoza,
* bolesne oddawanie moczu lub zatrzymanie moczu,
* rozszerzenie źrenic spowodowane jaskrą, suchość gałek ocznych.

Informacje dodatkowe:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy przechowywać w temperaturze powyżej 25 °C.

czytaj więcej
Opinie klientów

Opinie klientów

Nikt nie dodał jeszcze opinii

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj opinię

Podyskutuj na forum

comments powered by Disqus