Newsletter

 Dopisz się do newslettera:

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Voltaren Express, kapsułki, 12,5 mg, 10 szt

Voltaren Express, kapsułki, 12,5 mg, 10 szt

Produkt archiwalny - NIEDOSTĘPNY

Producent: NOVARTIS

Opis produktu

Voltaren Express zawiera diklofenak potasu, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Skład:

(1 kapsułka zawiera): diklofenak potasu 12,5 mg. Substancje pomocnicze: makrogol 600, glicerol 85 %, woda oczyszczona, żelatyna, D-sorbitol+1,4-sorbitan z mannitolem, żółcień chinolinowa 70 %.

Działanie:

Diklofenak potasu należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza również gorączkę. Charakteryzuje się szybkim początkiem działania, co jest szczególnie istotne w leczeniu ostrego bólu oraz obniżeniu gorączki. Voltaren Express wykazuje działanie przeciwbólowe szybko zmniejszając ból.

Wskazania:

* bóle mięśni, bóle reumatyczne, ostry ból okolicy lędżwiowo-krzyżowej (ból pleców), ból głowy, ból zębów;

* bolesne miesiączkowanie;
* leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle, gorączka), ból gardła.

Dawkowanie:

* Voltaren Express należy stosować doustnie.

* Kapsułkę należy połknąć w całości, najlepiej przed jedzeniem, popijając wodą.

* Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: dawka początkowa to 2 kapsułki. Jeśli jest konieczne można stosować 1 lub 2 kapsułki co 4 do 6 godzin.

* Nie należy stosować więcej niż 6 kapsułek w ciągu doby.

* Nie należy stosować leku Voltaren Express przez dłużej niż 5 dni w leczeniu bólu lub dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki bez porozumienia z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Voltaren Express jeśli u pacjenta:
* stwierdzono alergię na diklofenak lub na którykolwiek ze składników leku;
* kiedykolwiek występowały reakcje uczuleniowe po lekach stosowanych w leczeniu bólu, zapalenia lub gorączki, takich jak diklofenak, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy;
* występuje choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy;
* występuje krew w stolcu lub czarne zabarwienie stolca;
* występuje ciężka niewydolność nerek, wątroby lub serca;
* u dzieci poniżej 14 roku życia.

Ciąża/karmienie:

* Ciąża - Przed zastosowaniem leku Voltaren Express należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. W przypadku ciąży lub przypuszczenia o zajściu w ciążę, należy poinformować lekarza i nie stosować leku Voltaren Express. Szczególnie istotne jest, aby nie stosować leku Voltaren Express podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub utrudnienia porodu.
* Nie należy stosować leku Voltaren Express u kobiet w okresie karmienia piersią, gdyż lek może wywierać szkodliwe działanie u niemowlęcia.

Prowadzenie pojazdów:

Zazwyczaj Voltaren Express nie wywiera wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Tak jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, po zastosowaniu leku Voltaren Express u niektórych osób mogą wystąpić zaburzenia widzenia lub zawroty głowy. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych nie należy kierować pojazdami lub obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Voltaren Express może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią:

* Często - ból głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunka, niestrawność, bóle brzucha, wzdęcia, jadłowstręt, zwiększenie aktywności amlnotransferaz, wysypka;

* Rzadko - nadwrażliwość, reakcje anafilaktyczne lub anafilaktoidalne (niedociśnienle tętnicze i wstrząs), senność, astma, zapalenie błony śluzowej żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego, krwawe wymioty, krwawe biegunki, smoliste stolce, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (z krwawieniem lub bez I perforacją), zapalenie wątroby, żółtaczka, zaburzenia czynności wątroby, pokrzywka, obrzęk;

* Bardzo rzadko - trombocytopenia, leukopenia, niedokrwistość agranulocytoza, obrzęk naczynioruchowy, dezorientacja, depresja, bezsenność, koszmary senne, drażliwość, zaburzenia psychotyczne, parestezje, zaburzenia pamięci, drgawki, niepokój, drżenie mięśni, jałowe zapalenie opon mózgowych, zaburzenia smaku, udar naczyniowy mózgu, zaburzenia widzenia, podwójne widzenie, szumy uszne, zaburzenia słuchu, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, zapalenie naczyń, zapalenie płuc, zapalenie jelita grubego (w tym krwotoczne zapalenie jelita grubego oraz nasilenie objawów wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Crohna - zapalenie jelit), zaparcia, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie języka, zaburzenia przełyku, błoniaste zwężenie jelita, zapalenie trzustki, piorunujące zapalenie wątroby, martwica wątroby, niewydolność wątroby, wysypka pęcherzowa, wyprysk, rumień, rumień wielopostaclowy, martwica toksyczno-rozpływna naskórka (zespół Lyella, zespół Stevens-Johnsona), złuszczające zapalenie skóry, łysienie, reakcje nadwrażliwości na światło, plamica, świąd, ostra niewydolność nerek, krwiomocz, białkomocz, zespół nerczycowy, śródmiąższowe zapalenie nerek, martwica brodawek nerkowych.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25° C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opinie klientów

Brak opinii

Produkty podobne

Produktów na stronę:12244896

Brak produktów w tej kategorii

Produkty wspierające

Produktów na stronę:12244896

Traumon, żel 50 g

Traumon, żel 50 g

Traumon to lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

więcej...

Produkt dostępny

18.19

Do koszyka

Bengay Maść Przeciwbólowa, maść, 50 g

Bengay Maść Przeciwbólowa, maść, 50 g

Bengay Maść Przeciwbólowa zawiera salicylan metylu i mentol, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

13.11

Do koszyka

Opokan, tabletki, 7,5 mg, 10 szt

Opokan, tabletki, 7,5 mg, 10 szt

Opokan zawiera meloksykam, który działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo.

więcej...

Produkt dostępny

6.34

Do koszyka

Ibum Forte, kapsułki, 400 mg, 24 szt

Ibum Forte, kapsułki, 400 mg, 24 szt

Ibum Forte zawiera ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

więcej...

Produkt dostępny

9.99

Do koszyka

Jak prawidłowo stosować leki?

2014-08-19

prawidłowe stosowanie lekówSkuteczność terapii jest w istotny sposób zależna od prawidłowego dawkowania leku. Każda postać leku (tabletka, kapsułka, proszek do sporządzania roztworu, syrop itp.) ma działanie uboczne, jednak prawidłowe ich przyjmowanie umożliwia zminimalizowanie działań niepożądanych i przynosi sukces terapeutyczny. Oto kilka podstawowy zasad stosowania leków...

DotPay bezpieczne płatności online

© 2011-2017 by Apteka Internetowa Lekosfera | wykonanie red agencja interaktywna, wrocław